Remi u Nišu, petarda Vojvodine

TSC
FK TSC

Niški Radnički i Rad osvojili su po bod (2:2), Vojvodina je sa 5:2 pobedila Mačvu u Šapcu, do tri boda je stigao i TSC protiv Javora - rezime je najinteresantnijih susreta popodnevnog programa 36. kola šampionata Srbije.

U derbiju za opstanak, Nišlije su do remija stigle sa bele tačke u 68. minutu. Nenad Gavrić je kaznio neopreznu intervenciju Damira Kahrimana za konačnih 2:2. Radnički je poveo na početku meča, preko Filipa Kasalice. Izjednačio je Marko Šarić, u osmom minutu, da bi Andrija Kaluđerović, početkom drugog poluivremena doneo Beograđanima prednost od 2:1.

Povezane vesti

Rad je ostao u opasnoj zoni, na 16. mestu, sa 44 boda. Niški Radnički je 13. i ima 45 poena.

Vojvodina je sa lakoćom pregazila davno otpisanu Mačvu (5:2). Briljirao je Nemanja Čović, golovima u 6. i 14. minutu obezbedio je Novosađanima prednost od dva gola. Šapčani su potom ostali sa desetoricom na terenu i praktično potpisali kapitulaciju. U nastavku su pogađali Dejan Zukić (33), Veljko Simić (73) i Momčilo Mrkaić (75). Čast Mačve donekle su spasili golovi Adamovića sa bele tačke u finišu prvog i Ortiza pred kraj drugog poluvremena.

Vojvodina na trećem mestu ima 70 bodova, Mačva je pretposlednja sa 22.

TSC je nadigrao Javor (2:1). Zec u prvom i Antonić u 30. minutu obezbedili su nominalnom domaćinu u Senti tri boda, Tanko je uzvratio u 32. za konačnih 2:1.

Šesti TSC sakupio je 52 boda, Javor je 14. sa 45.

Pobedom nad Inđijom (1:0), Spartak je obezbedio opstanak. Iako su celo drugo poluvreme imali igrača manje, Inđijci su kapitulirali tek u 80. minutu.

Subotičani su deveti sa 50 bodova, Inđija 17. sa 35.

Razigrani Metalac, bez mnogo muke, savladao je fenjeraša OFK Bačku (3:0). Trijumf vredan opstanka u eliti potpisali su dvostruki strelac Damjan Krajišnik i Stefan Cvetković.

Sedmi Metalac upisao je 51. bod, davno otpisana, poslednja OFK Bačka, ostala je na 16.