Remi Vojvodine i Ahmata, ubedljiva pobeda Nišlija

Guliver

Fudbaleri Vojvodine i Ahmata iz Groznog odigrali su u turskom Beleku nerešeno 1:1, u pripremnoj utakmici.

Ruska ekipa je povela u 11. minutu preko Miloša Šatare, a konačan rezultat je u 75. minutu postavio Igor Jeličić. Vojvodina će poslednju kontrolnu utakmicu na pripremama u Turskoj odigrati 26. januara protiv kazahstanskog Šahtjora iz Karagandija.

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su u turskom Beleku rusku ekipu Krila Sovjetov sa 4:1, u pripremnoj utakmici. Niški tim je poveo u sedmom minutu, nakon što je sa penala bio precizan Petar Mićin. Ruski tim je mogao do izjednačenja u 16. minutu, ali je udarac sa „bele tačke“ Vladimira Pisarskog odbranio golman Dimitrije Stevanović.

Drugi gol za Radnički postiže Aleksandar Mesarović u 22. minutu, da bi ruska ekipa u 40. minutu smanjila rezultat preko Pisarskog.

U drugom delu meča Radnički je postigao još dva gola, a strelci su bili Stefan Cvetković u 63. i Saša Marjanović u 77. minutu iz slobodnog udarca.

„Ovo je bila još jedna uspela provera za nas, današnji rival, ekipa Krila Sovjetov, je izvanredan tim, a mi smo se pokazali u najboljem svetlu i odigrali najbolji meč od početka priprema. Bili smo efikasni i postigli četiri pogodaka a primili samo jedan gol. Moram da pohvalim i prvu i drugu ekipu koje su odigrale danas po poluvreme“, rekao je trener Radničkog Nenad Lalatović, preneo je klub.

Radničkom je ovo bila peta kontrolna utakmica i druga pobeda na pripremama u Turskoj. Naredni meč igraju 26. januara protiv makedonske ekipe Akademija Pandev.

Kragujevački Radnički je poražen od kazahstanske ekipe Kaizar sa 2:0. Oba gola Šumadinci su primili u drugom poluvremenu. Prijateljski meč igrala je i Kolubara, koja je poražena od slovenačkog Celja sa 1:0.