Remi Vojvodine i Kopra, Sutjeska zgazila Radnik

Milan Rastavac
Nenad Mihajlović/Starsport

Poslednji junski vikend, dve nedelje pred početak 17. šampionata Srbije, doneo je seriju zanimljivih prijateljskih utakmica. U nedelju popodne odigrane su dve – susret Vojvodine i Radnika završen je bez golova, dok je Sutjeska pregazila Radnik sa 4:1.

Iako su imali više od igre, Novosađani nisu uspeli da pogode mrežu viceprvaka Slovenije. Odlične šanse propustili su Vukičević u petom i 21, Nešković u 54, Lazarević u 57. i novajlija Baraj u 89. minutu.

Trener Milan Rastavac odlučio se da startne dresove obuku: N. Simić, Lazarević, Veljković, Stevanović, Milanov, Busnić, Zukić, Nešković, Ivanović, Vukčević i Milošević. U nastavku su igrali: Kopitović, Vidakov, Bjeković, Devetak, Đorđević, Milosavljević, Tomić, V. Simić i Bastajić.

Novosađne u ponedeljak očekuje provera protiv rumunskog UTA Arada. Početak meča zakazan je za 18 časova.

Duel Sutjeske i Radnika, na Zlatiboru, okončan je ubedljivom pobedom šampiona Crne Gore sa 4:1. Nikšićani su u prvih pola sata postigli tri gola i najavili goleadu. Fudbaleri Radnika imali su snage samo za izjednačenje u 15. minutu.