Rikardo sa Krova u istoriju, Partizan bolji od Voždovca

Srbija - Super liga 16. maj 202222:22 > 17. maj 2022 0:15 7 komentara
Rikardo Gomeš
FK Partizan, Miroslav Todorović

U poslednjem meču pretposlednjeg kola fudbalskog šampionata Srbije Partizan je slavio na gostovanju Voždovcu i pobedu upisao rezultatom 3:0 (2:0).

Duel je prvobitno bio zakazan za 16.30, ali je zbog dojave bombe pomeren za 20.30.

Zatresla se mreža domaćina već u prvom minutu, ali je VAr pogodak Rikarda Gomeša poništio zbog ofsajda.

Gomeš je ipak bio strelac prvog gola na meču – u 29. minutu sa bele tačke. Sudija Stojanović pokazao je na belu tačku nakon što je u kaznenom prostoru oboren upravo Gomeš.

Ovim golom, 36. u sezoni Rikardo Gomeš postao je igrač sa najviše golova za Partizan u jednoj sezoni u istoriji.

Odličnu priliku imali su domaći u 39. minutu, Lasickas je pokušao, ali je siguran na svom golu bio Stevanović.

U samom finišu prvog poluvremena, koje je obeležila i izmena Bibrasa Natha u 22. minutu zbog povrede, Gomeš je postigao još jedan gol. I ovoga puta sa bele tačke nakon igranja rukom.

Krunić je tokom prvog poluvremena imao nekoliko sjajnih intervencija, dva zicera je skinuo Kvinsiju Menigu, ali Gomešove udarce sa bele tačke nije mogao da zaustavi.

U sličnom ritmu meč je nastavljen i u drugom poluvremenu, a crno-beli su do trećeg gola došli u 67. minutu. Strelac je bio Igor Vujačić.

Nastavljao je Partizan sa napadima ali bez konkretnijih prilika, sve dok Gomeš u 72. minutu nije još jednom poslao loptu u mrežu, ali je i ovaj gol poništen zbog ofsajda.

Pet minuta kasnije Filip Holander pogađa stativu. Odlično je šutirao Holander, Krunić je već bio savladan, ali stativa je konačan rezultat ostavila na 0:3.

U poslednje kolo šampionata Partizan ulazi sa 95 bodova, dva manje od Crvene zvezde.

Dva tima koja se bore za titulu sezonu će zatvoriti svako pred svojim navijačima, Crvena zvezda u meču sa Voždovcem, a Partizan u duelu sa Radničkim iz Niša. I gosti iz ova dva duela imaju svoje ciljeve u ovim mečevima jer se bore za četvrto mesto na tabeli i plasman u Evropu. Radnički na četvrtoj poziciji sada ima 51 bod, dva više od Voždovca.