Šapčani jedini slavili

Foto TSC Bačka Topola

U subotnjem programu 21. kola šampionata Srbije, jedini trijumf upisali su fudbaleri Mačve. Sa 2:1 pobedili su Metalac, ostale dve utakmice završene su bez pobednika.

Odluka na stadionu kraj Save pala je u finišu meča. Ofanzivu Metalca presekao je Mijailović, glavom je poslao loptu u mrežu Puletića za 1:0. Izjednačio je Anonijević u 80. minutu, da bi već u idućem napadu Mačva stigla do trijumfa. Pobedu šabačkog tima overio je Dilan Ortiz, prebacio je loptu glavom za 2:1.

Surduličani su do nadoknade vremena imali tri boda u džepu, na gostovanju u Lučanima. Nije tako mislio Saničanin, posle kornera, obradovao je saigrače i Mladosti obezbedio bod – 2:2. Lučanci su poveli u prvom napadu, u režiji Kosa, da bi sa dva gola Radnik stigao do vođstva. Najpre je pogodio Viktor Lukić u sudijskoj nadoknadi vremena za izjednačenje, da bi prvi strelac šampionata, Milan Makarić, sredinom drugog poluvremena, iz jedanaesterca doneo gostima prednost od gola.

Inđija je stigla do boda na gostovanju Voždovcu (1:1). Oba gola viđena su do odlaska na odmor, Gajić je obezbedio prednost domaćem timu, uzvratio je novajlija u dresu sremskog superligaša, Željko Dimitrov, za remi.

Radnik, Voždovac (po 29), Mladost (27) i Metalac (26) rasporedili su se od devetog do dvanaestog mesta, Inđija je sedamnaesta sa 19 bodova, pretposlednja Mačva je pobedom pobegla poslednjoj OFK Bačkoj tri koraka.