Šesta u nizu: Asano i Marković oborili Zmajeve

Srbija - Super liga 12. dec 202018:57 > 18:57 5 komentara
Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Voždovac na strani u 18. kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0 i upisali šesti uzastopni trijumf u prvenstvu.

Crno-beli su do slavlja na Krovu stigli golovima u drugom poluvremenu. Najpre je Takuma Asano u 50. minutu doveo goste u vođstvo, da bi u 79. Lazar Marković potvrdio trijumf.

Ekipa Aleksandra Stanojevića sada zauzima drugo mesto sa 41 bodom, šest manje od vodeće Crvene zvezde, uz meč više. Voždovčani su osmi sa 27 poena.

Partizan nije najbolje otvorio duel protiv Zmajeva, koji su u ranoj fazi mogli do vođstva, ali je Pantović sa desetak metara promašio praktično prazan gol.

Nije klub iz Humske ni u nastavku poluvremena bio opasan po domaćina. Bezidejno je Stanojevićev tim igrao u fazi napada i za to je mogao da bude kažnjen pred odlazak na odmor. Cvjetičanin je probio po desnoj strani i došao u situaciju jedan na jedan sa golmanom Popovićem i šutirao nedovoljno dobro.

Od starta drugog dela, gosti su bili znatno konkretniji i to im je donelo vođstvo vrlo brzo – Šćekić je uposalio Asana, a ovaj rutinski pogodio iz prve prilike.

Posle tog gola, igralo se u nešto sporijem ritmu sve do poslednjih petnaestak minuta kada je meč i rešen. Natho je odlično dodao do Markovića, koji je pobegao čuvarima i postavio konačan rezultat.

Partizan u narednoj rundi čeka Mladost. Voždovac gostuje Javoru.