Šestica Zvezde za “plus sedam” u odnosu na Partizan

Srbija - Super liga 29. jul 202223:07 > 30. jul 2022 0:06 10 komentara
Starsport

Crvena zvezda lako i ubedljivo savladala Radnik u lepoj atmosferi na stadionu “Rajko Mitić” - 6:0, sada već za sedam bodova viška u odnosu na večitog rivala, ekipu Partizana.

Osokoljenja novim kiksom Partizana, Crvena zvezda je ušla u meč protiv Radnika iz Surdulice, ekipe koja ih je prošle sezone umalo koštala titule prvaka.

Ekipa Dejana Stankovića jedini poraz tada je doživela upravo od radnika u Surdulici, sa istom ekipom odigrala je tek nerešeno na svom stadionu, dakle ukupno pet bodova izgubila je u duelima sa Surduličanima.

U meču koji je kasnio deset minuta zbog nestanka električne energije na stadionu “Rajko Mitić” uoči početka susreta, Crvena zvezda je brzo povela, već u 12. Minutu, povratnik među crveno-bele Pešić je maestralno uputio povratni pas ka Ivaniću, koji je sa 15 metara zakucao loptu u mrežu rivala – 1:0.

Sudije su prvobitno poništile pogodak, ali je posle intervencije VAR sistema i pregledanog snimka greška ispravljena, ustanovljeno je da igrač Crvene zvezde u toj situaciji nije bio u ofsajd poziciji.

Držala je Zvezda loptu u nogama, pritiskala Surduličane, koji su čekali svoju priliku. I dočekali su je posle kornera u 38. minutu, Jokić je sjajno skočio i glavom šutirao, a Borjan je maestralno intervenisao i spasao izjednačenje.

U finišu prvog poluvremena, odnosno u 44. minutu, Katai je dobio mnogo prostora, šutirao je iskosa sa desne strane i pogodio prečku, na loptu je natrčao Kangva, ali nije uspeo da je ubaci u mrežu.

U 52. minutu opsada gola Radnika. Najpre je Mitrović uposlio Kangu sjajnim povratnim pasom, ali je lopta posle njegovog šuta na putu ka golu pogodila Pešića, odbila se do Kangve, njegov udarac je izblokiran, a potom je šutirao i Katai, koji je drugi put na meču pogodio prečku.

Probao je u 55. minutu posle ubačene lopte Kangve iz kornera još jedan povratnik u Crvenu zvezdu Milunović, glavom, ali je šutirao pravo u golmana Radnika. Odmah potom, Ranđelović je odbranio i šut Mitrovića sa 20-tak metara,

Minut kasnije solo akcija Kataija, lako je driblingom izbacio Hodžića, potom i šutirao, ali je Ranđelović loptu skrenuo u korner.

Neverovatno je šta je promašio Pavkov u 62. minutu. Najpre je Mitrović šutirao iskosa sa desne strane, lopta se ponovo odbila do njega, on je odmah dodao ja Pavkovu, koji je neometan, sa pet metara, promašio čitav fudbal

Ali, dva minuta kasnije, Crvena zvezda je duplirala prednost. Ivanić je kratko dodao do Kangve, koji je jednom “zalomio” čuvara, potom drugi put, usledio je neodbranjiv šut sa 17 metara, Ranđelović nije imao šanse – 2:0.

Pobednik je i definitivno odlučen u 71. Minutu, Kanga je izveo korner, poslao je loptu na 30 metara od gola ka Kangvi, koji je šutirao, lopta je na putu ka golu zakačila Stojanovića i pogodila stativu, odbila se do Kataija, koji je taj poklon iskoristio i sproveo loptu u mrežu – 3:0.

Kako se meč bližio kraju, Surduličani su ostajali bez snage, a Zvezd ih je surovo kažnjavala. U 76. minutu Ivanić je lepo centirao ka Pavkovu, koji je preciznim udarcem glavom savladao Ranđelovića – 4:0. Pavkov je pogodio u sva četiri Zvezdina meča na startu sezone!

Sjajno veče za crveno-bele upotpunio je i kapiten Milan Borjan, koji je nedavno produžio ugovor sa klubom do 2026. godine. U 80. minutu brza kontra Radnika, Spasić je mogao i da šutira, bežala mu je lopta, dodao je do usamljenog Milovanovića, koji je šutirao sa sedam metara, ne dovoljno dobro za Borjana.

Samo tri minuta kasnije jedanaesterac za Beograđane, Hodić je bespotrebno oborio u svom šesnaestercu Mustafu, a Kanga je izveo najstrožu kaznu, vrlo precizno – 5:0.

Šanse su se ređale kao na traci, a u listu strelaca upisao se i Osman Bukari, koji je na ovom meču ušao u igru sa klupe. Dobio je sjajan pas u od Ivanića, “ubacio je u petu brzinu”, pretrčao Jokića i Ranđelovića i potom lako ubacio loptu u gol – 6:0.