SK tim kola: Jovanović MVP, Nišlije propustile veliku šansu

Starsport

Po dvojicu igrača u timu kola imaju Crvena zvezda, niški Radnički i Vojvodina.

Derbi kola igran je u Nišu, pobednika nije bilo, a remijem zadovoljniji može da bude Partizan! Kako i ne bi, kad je Radnički vodio sa 3:1, imao još nekoliko prilika, ali je platio danak neiskustvu.

Povezano

Mogli su domaći možda i drugačije da odigraju finiš susreta, imali su dva gola viška do 71. minuta, ali je tada Urošević lepim golom vratio svoj tim u igru. A u finišu štoper Mlađović je neshvatljivo skrivio i drugi jedanaesterac, Rikardo je iskoristio priliku sa bele tačke da svom timu donese bod.

Crvena zvezda je maksimalno iskoristila dobar raspored, posle četvorke Radničkom spakovala je i peticu Kolubari. I Lazarevčani mogu da budu zadovoljni, s obzirom na to da je konačan rezultat postavljen u 45. minutu – 5:0.

Blistao je, a ko drugi, Aleksandar Katai. Stotu trenersku pobedu Dejana Stankovića ukrasio je sa dva gola i jednom asistencijom. Probudio se i Milan Pavkov, koji je dva puta zatresao mrežu Popovića. Crveno-beli su ubedljivo prvi, sa šest bodova iz dva kola i gol-razlikom 9:0.

Maksimalna posle dve runde je još samo Vojvodina. I Novosađani su iskoristili dobar raspored i činjenicu da su oba meča igrali na “Karađorđu”, drugi doduše kao gosti gradskom rivalu Mladosti GAT.

Ono što raduje trenera Milana Rastavca je činjenica da je kod golova učestvovalo sedam različitih igrača, golove su postizali Milosavljević, Simić, Baraj i Nikolić, asistenti su upisivali Lazarević, Nešković i Bjeković.

Čukarički je uz mnogo sreće došao do trijumfa u Novom Pazaru. Nisu Brđani blistali, još dosta toga ne štima u ekipi Dušana Kerkeza, a tim očigledno po imenima ima ogroman potencijal.

Ali, za ekipe sa visokim ambicijama, a Čukarički to jeste, bitno je da pobeđuje i kad ne blista. Meč je rešen u ludom finišu, najpre je novajlija Badamosi u 88. minutu postigao gol. Potom je Mijailović u stilu Suareza zaustavio rukom loptu na gol-liniji, zaradio je isključenje, ali je Lončar promašio jedanaesterac u drugom minutu nadoknade.

Odlazak Mihajla Banjca žestoko je pogodio TSC. Videlo se to u duelu protiv Javora, u kojem su Bačkotopolčani bili apsolutni favoriti, ali su mreže ostale netaknute, ponajviše zahvaljujući i golmanu Ivanjičana Aleksandru Vuliću.

Siguran pred svojim navijačima bio je Spartak, koji je lako upisao trijumf protiv Radnika. Ovo je već četvrti bod Subotičana, koji najavljuju da bi mogli da imaju daleko bolju sezonu nego što je to bio slučaj sa prošlom, tada su se čak borili za opstanak. Surduličani još uvek nemaju bod sa novim trenerom Aleksandrom Lintom.

Važan trijumf ostvario je i kragujevački Radnički 1923. Do minimalne pobede protiv Mladosti iz Lučana došli su akcijom iz 82. minuta, Tomić je asistirao Ubiparipu za gol. Obojica pomenutih igrača na terenu su bili od 77. minuta.

Jedini meč u prva dva kola u kojem se mreže nisu tresle odigran je u Kruševcu, Napredak i Voždovac su remizirali – 0:0. Beograđani mogu da budu zadovoljniji krajnjim ishodom, Kruševljani su bili bolji rival, posebno u prvom poluvremenu.

Tim kola: Aleksandar Vulić (Javor), Marko Bjeković (Vojvodina), Uroš Drezgić (Čukarički), Filip Damjanović (Voždovac), Slobodan Urošević (Partizan), Lazar Jovanović (Radnički Niš), Stefan Mitrović (Radnički Niš), Aleksandar Katai (Crvena zvezda), Nikola Srećković (Spartak), Nemanja Nikolić (Vojvodina), Milan Pavkov (Crvena zvezda). Trener: Tomislav Sivić (Radnički Niš).