SL: Tri meča poslednjeg kola – tri jedinice

Srbija - Super liga 18. maj. 202117:55 > 18:02
TSC Bačka Topola

Fudbaleri Čukaričkog, TSC iz Bačke Topole i Mačve ostvarili su pobede u mečevima poslednjeg kola Superlige Srbije.

Čukarički je na svom terenu terenu savladao Radnik iz Surdulice 2:1 i sa utakmicom više treći je na tabeli sa tri boda više od Vojvodine, koja u sredu gostuje gradskom rivalu Proleteru.

Strelci za tim sa Banovog Brda bili su Jovan Lukić u 33. i Danilo Pantić u 36. minutu, dok je utešni pogodak za Radnik postigao Miloš Spasić u 72. minutu.

Surduličani su sezonu završili na šestoj poziciji sa 55 bodova.

TSC je identičnim rezultatom 2:1 u Senti bio bolji od Inđije i zahvaljujući porazu Radnika šampionat su završili na petom mestu sa 58 bodova. Golove za ekipu trenera Mladena Krstajića postigli su Mihajlo Banjac u 17. i Nenad Lukić u 58. minutu iz penala, a za goste precizan je bio Željko Dimitrov u 34. minutu.

Inđija je 17. sa 35 bodova i odavno je izgubila status Superligaša.

Mačva je u Šapcu, u duelu timova koji će sledeće sezone igrati u Prvoj ligi, pobedila Zlatibor minimalnim rezultatom.

Jedini gol postigao je 21-godišnji Kolumbijac Dilan Ortiz u 78. minutu.

Domaći tim je zabeležio prvi trijumf još od 7. maja i meča sa Proleterom (3:1), a prvenstvo završio na pretposlednjem mestu sa 25 bodova. Zlatibor je 18. sa 29 bodova.

Danas još igraju Mladost i Partizan, a preostali mečevu poslednjeg kola na programu su u sredu.