Slavlje u Kruševcu i Inđiji

Vlalukin i Jovanović
FK Metalac/M. Jelisavčić

Fudbaleri Napretka i Inđije upisali su pobede u nedeljnim susretima 27. kola šampionata Srbije. Ostala dva meča završena su bez pobednika.

Kruševljani su bili bolji od OFK Bačke – 2:1. Prvi gol na susretu postigao je iskusni Saša Marjanović, u drugom minutu, posle ubacivanja Milana Sprema i loše reakcije obrane gostujućeg tima. Činilo se da su pogotkom Alena Melunovića, u 61. minutu, uz katastrofalnu reakciju Nemanje Lakić-Pešića, fudbaleri Napretka rešili dileme, međutim, u 74. OFK Bačka je stigla do gola nade. Precizan sa bele tačke, posle duela Miloša Milovanovića i Luke Ratkovića, bio je Nikola Ašćerić. „Čarapani“ su, ipak, uspeli da sačuvaju prednost i overe tri zlatna boda u borbi za opstanak.

Povezane vesti

Dragocen trijumf upisali su i fudbaleri Inđije, u derbiju začelja, protiv Novog Pazara. Iako su celo drugo poluvreme igrali sa desetoricom, zbog isključenja Sisea, gosti su kapitulaciju potpisali u 88. minutu. Gol odluke, vredan tri boda, postigao je Nebojša Bastajić, iz kaznenog udarca.

Odličan fudbal viđen je u duelu komšija i starih rivala, lučanske Mladosti i Metalca. Na kraju nije bilo pobednika – 1:1. Gosti iz Gornjeg Milanovca poveli su preko Prestiža, u 28. minutu, najbolje se snašao u gužvi i posle kornera smestio loptu u mrežu. Uzvratio je iskusni Milan Bojović, deset minuta kasnije, na sjajno dodavanje Aleksandra Ješića i kolegijalnu reakciju Saše Jovanovića. Napadač Lučanaca postigao je 70. gol u šampionatima Srbije i nastavio trku sa Andrijom Kaluđerovićem za apsolutnog kralja strelaca.

Žestoka borba vodila se u duelu Javora i Rada (1:1). Beograđanima je prednost obezbedio, upravo, Kaluđerović, na sjajno dodavanje Petra Karaklajića. Usamljen je ostao na pet metara i smestio loptu u mrežu Lazovića za 72. pogodak u srpskoj fudbalskoj eliti. Konačnih 1:1 postavio je rezervista Milorad Balabanović, u 71. minutu. Nadskočio je dvojicu defanzivaca Rada i obezbedio Ivanjičanima vredan bod.

Metalac je deseti, sa 37 bodova, lučanska Mladost (33), Javor, Novi Pazar (30), Napredak (28), Rad (27) i Inđija (26), smestili su se od 12. do 17. mesta, u konkurenciji 20 ekipa. Poslednja, OFK Bačka, sakupila je 15 poena.