Sloboda i Miljakovac: Dobri ljudi i plemeniti ciljevi

Srbija - Super liga 18. jul 20220:26 0 komentara
FK Miljakovac, FK Sloboda Užice
FK Miljakovac

Fudbaleri užičke Slobode i Miljakovca odigrali su međusobni humanitarni meč na stadionu “Radomir Antić” koji je bio posvećen opremanju Zdravstvenog centra u Užicu knjigama za pacijente svih uzrasta. Veliki broj gledalaca okupio se danas u Užicu, a svako ko je došao na meč na ulazu je donirao knjigu koja će biti donirana navedenoj zdravstvenoj ustanovi.

Kutije za odlaganje doniranih knjiga postavljene na ulazima stadiona u Užicu bile su male da prime sve knjige koje su doneli gledaoci i učesnici utakmice, što je pokazatelj velikog uspeha današnje akcije.

Meč je završen rezultatom 1:1. Pogodak za Miljakovac je postigao Ilija Petković, dok u timu domaćina precizan bio Mihailo Buišić.

Obzirom na to da je meč imao humanitarni i revijalni karakter, Sloboda je na ovaj meč izašla u izuzetno podmlađenom sastavu, što nije nimalo umanjilo sjajnu fudbalsku predstavu kojoj su prisustvovali navijači.

Miljakovac je utakmicu počeo u sastavu: Jovanović, Manić, Milojević, Nešić, Vasić, Dimitrov S., Dimitrov A., Ranković, Petković, Matić, Volkanovski, dok su u nastavku igrali i Mišković, Kanas, Nicović, Dedeić, Miletić, Filipović, Vukmirović M. i Vukmirović U.

Od samog početka na terenu stadiona “Radomir Antić” videli smo dve ekipe spremne na nadigravanje, pa je samim time otvorena igra oba tima donosila i mnogo uzbuđenja i šansi.

Ekipu Slobode na teren je kao kapiten izveo Radomir Antić junior, unuk legendarnog igrača i trenera Radomira Antića, po kome stadion u Užicu i nosi ime.

Momenat koji je obeležio meč dogodio se u 30. minutu meča kada se Ilija Petković sjajno oslobodio čuvara na oko 30 metara od gola Slobode i uputio topovski udarac iskosa u dalji ugao golmana, a lopta se od stative odbila u mrežu, što je izazvalo opšte oduševljenje svih navijača na stadionu. Majstorija kakva se retko viđa i na terenima Superlige dala je dodatni motiv igračima Miljakovca koji su do kraja poluvremena napadali, ali nisu uspeli da postignu još jedan pogodak.

Drugo poluvreme donelo je izmešane sastave oba tima, ali tempo igre nije opadao, naprotiv, publika je mogla da uživa u visokom tempu igre i sjajnim potezima igrača oba tima.

U 70. minutu meča rezultat je uspeo da poravna Buišić, što je bio i konačan ishod ovog sjajnog revijalnog meča koji je povezao klubove koji bi se inače teško sastali u takmičarskoj utakmici.

Do kraja meča videli smo još nekoliko izglednih prilika Slobode iz Užica, ali golman Mišković je bio na visini zadatka i uspeo da sačuva nerešen rezultat, koji je ipak danas bio, ne u drugom, već u petom planu.

FK Miljakovac se ovim putem zahvaljuje GFK Sloboda iz Užica na ukazanom gostoprimstvu, i na hrabrosti da van svih normi srpskog fudbala, kao visoko profesionalan klub, ugoste jedan amaterski kolektiv iz najnižeg ranga, zarad višeg cilja i opšteg dobra našeg društva.

Miljakovac je sa druge strane još jednom pokazao da organizaciono može da parira klubovima iz višeg ranga i nastavio svoju misiju prikazivanja srpskog fudbala u jednom lepšem svetlu.

Na kraju možemo da zaključimo da su gledaoci u Užicu, Sloboda i Miljakovac danas pokazali kako fudbal može da pomera granice i spaja dobre ljude okupljene oko plemenitog cilja.