Spektakl na Brdu: Čuka protiv Vojvodine od 2:0 do 3:3 u 98!

Srbija - Super liga 12. feb 202120:42 > 21:09 0 komentara
FK Čukarički FK Vojvodina Nikola Drinčić
Foto FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine odigrali su nerešeno 3:3 u derbiju 21. kola Superligi Srbije. Brđani su vodili sa 2:0, Novosađani sa igračem više preokrenuli na 3:2, da bi u poslednjim sekundama rezervni igrač u domaćem timu Stefan Čolović postavio konačan rezultat!

Krenulo je idealno po domaći tim. Već u petom minutu Veljko Birmančević je iskoristio grešku u odbrani Novosađana i lako matirao golmana Nikolu Simića.

Već u 12. minutu ekipa sa Banovog Brda duplirala je prednost: korner je izveo kapiten Marko Docić, a Nikola Ćirković uz dozu sreće ponovo primorao golmana Vojvodine da vadi loptu iz mreže.

Samo nekoliko trenutaka kasnije moglo je da bude 3:0 za Čukarički, ali je sad sreća pogledala goste. Posle sjajnog udarca Marka Docića sa preko 30 metara lopta je pogodila prečku.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao, iako su obe ekipe imale nekoliko pokušaja.

U subotu još četiri meča

Nakon ovog remija Vojvodina je ostala sigurna na trećoj poziciji sa 43 boda, sedam manje od Partizana, a 13 u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu. Čukarički je četvrti sa 39 bodova, dva više od Spartaka na petoj poziciji.

Rezultati 21. kola Superlige: Spartak – Bačka 1:0, Napredak – Javor 1:1, TSC – Rad 0:0, Proleter – Zlatibor 2:2, Partizan – Novi Pazar 4:1, Čukaricki – Vojvodina 3:3. Subota: Voždovac – Inđija, Mačva – Metalac, Mladost – Radnik, Radnički Niš – Crvena zvezda.

Šokovi u drugom poluvremenu

Međutim, nastavak meča doneo je nova uzbuđenja. Trenutak koji je sve promenio dogodio se u 47. minutu. Domaći sastav ostao je sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Srđan Mijailović.

Vojvodina je krenula odlučnije ka golu Brđana i izjednačila u rasponu od samo dva minuta.

Najpre je u 64. minutu Miloš Ostojić srušio u šesnaestercu Veljka Simića i sudija Miloš Milanović nije se dvoumio. Pokazao je na penal, koji je u gol pretvorio Miljan Vukadinović.

Isti igrač je samo minut kasnije bio boljim u skoku od Ostojića i drugi put na meču matirao golmana Belića.

I kad su mnogi pomislili da će se ponoviti priča iz prvog dela sezone kad je u Novom Sadu meč završen nerešeno 2:2 pošto je Vojvodina uspeli da izjednači u rasponu od par minuta, usledio je novi šok za domaći tim.

Veljko Simić
FK Vojvodina

Igrao se 80. minutu kad je kapiten gostiju Nikola Drinčić ubacio loptu u šesnaesterac Čukaričkog, lopta se odbila do Veljka Simića, a dojučerašnji fudbaler Crvene zvezde iskosa sa leve strane matirao golmana Belića za potpun preokret – 2:3.

Loša vest za ekipu Nenada Lalatovića je povreda kapitena Dričića u 88. minutu.

Kad se očekivao kraj, sudija je produžio meč do 97. minuta. U poslednjim trenucima pustio je arbitar da se još samo izvede korner i u nastavku akcije rezervni igrač Čukaričkog Stefan Čolović sjajno je šutirao i postavio konačnih – 3:3.