Stanković pred IMT: Postavili smo jasne ciljeve

Srbija - Super liga 29. mar 202118:08 > 18:112 komentara
FK Crvena zvezda

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković kaže da protiv IMT neće biti kalkulacija i da će na teren poslati najjači tim.

Zvezda dočekuje ekipu iz Novog Beograda u četvrtfinalu Kupa Srbije u utorak od 16 časova. Stanković neće moći da računa na najjači tim zbog izostanka reprezentativaca.

Povezane vesti

Još ne znam kojih 11 ću izvesti na teren. Imamo još jedann trening danas, pa ću posle toga prelomiti i uvideti kako se ko tačno od igrača oseća, jer mi je to najvažnije. Ko god da bude igrao, to ne menja naš način, stil i zahteve. Izvešću najbolji mogući tim, bez reprezentativaca, naravno„, poručio je Stanković i otkrio da se u ekipu vraćaju Seku Sanogo, Dijego Falčineli i Filipo Falko, koji su se oporavili od koronavirusa.

Crveno-beli su veliki favorit i ne kriju ambicije.

Pre početka sezone postavili smo jasne ciljeve od kojih ne odustajemo. Na tom putu nam stoji i IMT, hrabra ekipa koja je dokazala da ne strepi ni od koga. Iako se takmiče rang ispod nas, rade dobre stvari, atraktivni su, ali ponavljam da znamo koji su nam ciljevi. Utakmica dolazi u pravom trenutku. Imali smo dane odmora, pa radili izvanredno i sada je vreme da upalimo motore, da se fokusiramo na takmičenje. Posle toga nas čeka Kruševac, potom večiti derbi„.

Osvrnuo se Stanković i na učinak svojih igrača u državnim timovima tokom ove reprezentativne akcije.

Znam koliko Benu znači što je napravio istorijski uspeh sa Komorima. Kanga je takođe sjajan u dresu Gabona, nemam primedbe na njegov odnos prema grupi i igri, mislim da je i on napredovao ove godine. Tu je i Gajić, nisam iznenađen što ima minutažu u nacionalnom timu, iako su se mnogi začudili. Njegov rast je evidentan i nadam se da će još neki fudbaler završiti na spisku selektora Stojkovića. Apropo reprezentacije Srbije, vidi se duh i energija, kao i poboljšanje u igri. Na momente je to bilo fenomenalno. Ka tome treba da se teži. Selektor je imao malo vremena da sve to uklopi i siguran sam da će svakim sledećim okupljanjem biti još bolje„, zaključio je Stanković.

Komentari

Vaš komentar