Startovala SL: Čuka pobedila, rasističke uvrede Kempbelu

Srbija - Super liga 16. jul 202120:01 > 20:31 2 komentara
Čukarički Đorđe Jovanović
Foto FK Čukarički

U petak je startovalo takmičenje u elitnom rangu srpskog fudbala, a u prvom meču prvog kola Ling Long Superlige fudbaleri Čukaričkog bili su bolji od Voždovca na domaćem terenu rezultatom 2:1 (1:0).

Superliga Srbije:

Dvostruki strelac za Čukarički bio je Đorđe Jovanović, koji je za ekipu Dušana Đorđevića pogodio u 43. i 70. minutu. Jedini pogodak za Voždovčane bio je delo Nemanje Milojevića u 16. minutu.

Voždovac je već od osmog minuta igrao sa igračem manje, a direktan crveni karton tada je dobio Aleksandar Stanisavljević.

Utakmicu su obeležile i rasističke uvrede navijača Voždovca na račun fudbalera sa Jamajke u redovima Čukaričkog – Normana Kempbela. On je na poluvremenu izveden iz igre, a čitav incident su evidentirali zapisnici, pa ostaje da se vidi kakva će kazna biti za ovo krajnje nesportsko ponašanje.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić (od 76. Kovač), Stevanović, Jovanović (od 80. Rakonjac), Kempbel (od 46. Čolović), Tanasijević, Kajević (od 80. Lukić), S. Mijialović, Šapić, Janković (od 65. Savić), Roganović.

VOŽDOVAC: Preković, Bogdanović (od 79. Vujnović), Milović, Milosavljević (od 70. Stoisavljević), Stojčev (od 55. Pantović), Stanisavljević, Lasickas, M. Mijailović, Milojević, Purtić, Hajdin.

U narednom kolu Čukarički gostuje Novom Pazaru, dok će „Zmajevi“ dočekati novosadski Proleter.

Kasnije u petak u derbiju prvog kola Crvena zvezda će na stadionu „Rajko Mitić“ dočekati Vojvodinu.