Subotičani izgubili od Krila

Spartak ŽK
FK Spartak ŽK

U prvoj kontrolnoj utakmici, na pripremama u Antaliji, fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi izgubili su od ruskog premijerligaša Krila Sovjetov sa 1:4.

Pobednika je nagovestio sjajan pogodak Vitjugova, početkom drugog poluvremena. Na preko 20 metara od gola Subotičana sačekao je loptu na volej i smestio u mrežu. Tek sa promenom fudbalera na terenu, na terenu hotela „Belis“ viđena je goleada.

Ruski tim u 74. minutu udvostručio je prednost, zahvaljujući Sergejevu, da bi Branimir Jočić, u sledećem napadu, vratio nadu „golubovima“ da mogu barem do remija. Sve je ostalo samo na tome, Soldatenkov u 79. i Arni u poslednjem minutu overili su pobedu ruskog tima.

Spartak je meč počeo u sastavu: Dujmović, Vidović, Tekijaški, Šimura, Milošević, Đurasović, Marčić, Jovanović, Srećković, Vidaković, Bijelović. U nastavku utakmice igrali su i: Dubljanić, Jović, Branković, Stojanović, Mažić, Jočić, Jevremović, Miodragović, Rajović, Vujanović i Furtula.