Superliga: Čukarički slavio u Kruševcu, Proleter u Subotici

Srbija - Super liga 22. sep 202119:33 > 19:47 0 komentara
Napredak Kruševac Čukarički
Foto Sport Klub/Ivan Jočić

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su ekipu Napretka u Kruševcu sa 2:1, dok su istim rezultatom igrači novosadskog Proletera slavili u Subotici protiv Spartaka u utakmicama desetog kola Superlige Srbije.

Bilo je ovo veče u srpskom fudbalu u kome se istaklo nekoliko mladih golgetera.

Čukarički je na stadionu Mladost poveo golom 19-godišnjeg Jovana Lukića i tim rezultatom završeno je prvih 45 minuta.

U nastavku meča Napredak je uspeo da izjednači preko Saše Marjanovića u 58. minutu, ali su gosti sa Banovog Brda ponovo došli u vođstvo posle greške domaćeg štopera Mršića. Strelac je bio Đorđe Jovanović na asistenciju Mitra Ergelaša.

Jovanoviću je to već osmi pogodak u šampionatu i on je trenutno drugi strelac Superlige iza Rikarda iz Partizana sa devet pogodaka.

Napredak je doživeo prvi poraz na domaćem terenu ove sezone, dok je ekipe trenera Saše Ilića ostvarila drugu pobedu u gostima.

Milan Đuričić i Saša Ilić
Foto Sport Klub/Ivan Jočić (Treneri Milan Đuričić i Saša Ilić na konferenciji za medije)

Sličan scenario viđen je i na Gradskom stadionu u Subotici. Vodeći gol za Proleter postigao je u 25. minutu 22-godišnji mađarski internacionalac Bertalan Kun kome je to bio tek drugi meč u Superligi Srbije.

Ubrzo su Novosađani postigli i drugi gol preko Dilana Ortiza, ali je on ipak poništen zbog ofsajda.

Subotičani su izjednačili u 72. minutu preko 20-godišnjeg Luke Bjelovića, a sva tri boda Proleteru doneo je  prvim golom u sezoni 19-godišnji Danilo Mladenović u 87. minutu.

Ranije tokom dana Radnički 1923 bio je u Kragujevcu bolji od Novog Pazara – 2:1.

Rezultati: Spartak – Proleter 1:2, Napredak – Čukarički 1:2, Radnički 1923 Kragujevac – Novi Pazar 2:1. Ponedeljak: Vojvodina – Kolubara 2:1.

U četvrtak u Lučanima igraju Mladost – Partizan, a tri utakmice su odložene: Radnik – TSC, Radnički Niš – Metalac i Crvena zvezda – Voždovac.

Tabela: Partizan 22, Crvena zvezda 20, Napredak 18, TSC 17, Čukarički 17, Vojvodina 15, Radnički 1923 Kragujevac 14, Spartak 12, Voždovac 12, Kolubara 10, Radnik 9, Radnički Niš 9, Metalac 8, Proleter 8, Novi Pazar 7, Mladost 4.