Superliga: Radnički u KG preokrenuo protiv Novog Pazara

Srbija - Super liga 22. sep 202117:43 > 17:45 2 komentara
Radnički 1923 Kragujevac Novi Pazar
Foto Sport Klub/Ivica Ćuković

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Kragujevcu ekipu Novog Paraza sa 2:1 u utakmici desetog kola Superlige Srbije.

Gosti iz Novog Pazara poveli su već u osmom minutu golom Almira Aganspahića. Bio je to već šesti superligaški pogodak za 25-godišnjeg internacionalca iz Bosne i Hercegovine.

Međutim, domaći fudbaleri su vrlo brzo pokrenuli rezultat. Pet minuta kasnije izjednačio je Stefan Filipović, a prednost Kragujevčanima doneo je u 23. minutu iskusni Marko Mirić.

U samom finišu meča Aganspahić je novim pogotkom mogao da donese bod Novom Pazaru, ali nije uspeo da centaršut Vlajkovića pretvori u izjednačenje.

Radnički je tako došao do druge vezne pobede nakon što je u prethodnom kolu slavio kao gost protiv Voždovca i prekinuo niz od šest mečeva bez pobede i samo dva osvojena boda.

Kragujevčani su sad sedmi na tabeli Superlige sa 14 bodova, dok je Novi Pazar na 14. poziciji sa sedam bodova.

U toku dana na programu su još dve superligaške utakmice: Spartak – Proleter i Napredak – Čukarički. Dan ranije je Vojvodina u Novom Sadu savladala Kolubaru sa 2:1. U četvrtak u Lučanima igraju Mladost – Partizan, a tri utakmice su odložene: Radnik – TSC, Radnički Niš – Metalac i Crvena zvezda – Voždovac.