Superliga: Remi Vojvodine i Spartaka, TSC silan u Surdulici

Srbija - Super liga 14. maj 202118:03 > 18:16 0 komentara
Foto FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine i subotičkog Spartaka igrali su nerešeno 1:1 u pokrajinskom derbiju u Novom Sadu, dok je TSC iz Bačke Topole bio ubedljiv u Surdulici protiv domaćeg Radnika sa 3:0 u prvim utakmicama pretposlednjeg 37. kola Superlige Srbije.

Superliga Srbije

U Novom Sadu je gostima pripalo prvo, domaćim fudbalerima drugo poluvreme. Viđena su dva lepa gola. Efektan pogodak Lazara Tufegdžića sa vođstvo Spartaka u 13. minutu. Izjednačio je snalažjlivi Momčilo Mrkaić pošto je petom savladao golmana Filip Dujmovića.

Vojvodina je treća na tabeli sa 71 bodom, Spartak je sedmi sa tačno 20 bodova manje.

U drugoj utakmici igranoj u terminu od 16 časova TSC je potpuno zasluženo osvojio bodove u Surdulici. Mogao je čak i ubedljiviji da slavi da na golu domaćeg tima nije bio raspoloženi Stefan Ranđelović. Poklekao je tek u drugom poluvremenu.

U 54. minutu je prvi strelac TSC Nenad Lukić ovog puta bio u ulozi asistenta. Primio je loptu na poziciji skraćenog kornera, vratio povratnu mladom Jugu Stanojevu, koji je iz prve šutirao snažno i precizno. Drugi gol postigao je iskusni Janko Tumbasević u 79. minutu, a konačan rezultat tri minuta kasnije postavio je sjajnim udarcem Đuro Zec.

TSC je ovom pobedom prestigao Surduličane na tabeli. Oba tima imaju po 55 bodova.

Tabela: C. zvezda 102, Partizan 92, Vojvodina 71, Čukarički 68, TSC 55, Radnik 55, Spartak 51, Metalac 51, Mladost 51, Voždovac 47, Napredak 47, Proleter 47, Radnički Niš 45, Javor 45, Novi Pazar 45, Rad 44, Inđija 35, Zlatibor 28, Mačva 22, Bačka 16.