Superligaši tri puta po 1:1

Milan Makarić
Privatna arhiva

Sve tri subotnje popodnevne utakmice 20. kola superligaškog programa završene su identičnim rezultatom – 1:1.

Fudbaleri Radnika jedini su u ulozi domaćina, protiv Voždovca, izgubili prednost od jednog gola. Poveli su zahvaljujući pogotku Milana Makarića u sedmom minutu – prvi strelac lige odlično se snašao ispred mreže Prekovića i pogodio za 1:0. „Zmajevi“ se nisu predavali, mlađani Luka Cvetićanin izjednačio je u 72. minutu. Miroljubiv finiš nije promenio situaciju na terenu – 1:1.

Povezane vesti

Po gol na početku i u finišu – suma je duela u Užicu. Zlatibor i Spartak Ždrepčeva krv završili su meč bez pobednika (1:1), iako je tas mogao da pretegne na obe strane. Subotičani su do prednosti došli zahvaljujući Lazaru Tufegdžiću, u četvrtom minutu. Izjednačio je Stefan Vukić, drugim pogotkom u sezoni, posle gužve i loše reakcije golmana Filipa Dujmovića.

Prethodno je čuvar mreže Subotičana odlično zaustavio udarac debitanta Maletića. Gosti nisu iskoristili jedanaesterac, Stefan Milošević je poslao loptu preko gola.

Žestoku borbu vodili su fudbaleri Metaca i niškog Radničkog (1:1). Domaći tim izjednačio je u 82. minutu, posle gužve, precizan je bio Aleksandar Katanić. Nišlije su do prednosti došli zahvaljujući štoperu Žarku Markoviću, početkom drugog poluvremena.

Subotičani su ostali na petom mestu, sa 34 boda, sedmi niški Radnički ima 31, deveti Radnik 28, koliko i desetoplasirani Voždovac. Metalac je jedanaesti sa 26 poena, a Zlatibor osamnaesti sa 16.