To više nije derbi: Zvezda lako preskočila Novi Sad

Srbija - Super liga 1. maj 202218:51 > 18:51 10 komentara
Peđa Milosavljević/Stasport

Crvena zvezda je slavila u jednom od dva poslednja gostovanja ove sezone, protiv Vojvodine u Novom Sadu – 3:0, za ostanak na prvoj poziciji na tabeli ispred Partizana.

Počeo je Dejan Stanković meč, tek drugi put ove sezone, bez Mirka Ivanića, učinio je to računajući sva ovosezonska takmičenja, još samo u četvrtom kolu protiv Napretka. Ipak, ni činjenica da je odmarao jednog od najboljih prvotimaca nije smetala Crvenoj zvezdi da rutinski ubeleži tri boda.

Povezano

Beograđani su u Novom Sadu do prednosti došli već u drugom minutu. Posle ubačene lopte iz kornera glavom je šutirao Pavkov, nije bio baš najprecizniji, ali je lopta pogodila Sanoga, odbila se od njegove noge u gol Novosađana, Rockov je bio nemoćan – 0:1.

Probao je mladi Kabić sa 20-tak metara u devetom minutu, ali je Borjan sjajno intervenisao. Koji minut kasnije imao je priliku na drugoj strani Gajić, ali je desni bek Zvezde nešto lošije zahvatio loptu sa pet metara, dovoljno da Rockov interveniše.

Nije bilo uzbuđenja sve do 33. minuta, kad je posle izgubljene lopte domaćih na sredini terena sjajno reagovao Srnić, odmah je prosledio loptu ka usamljenom Kataiju, koji je lako umakao Jeličiću i potom je matirao Rockova – 0:2.

Bila je nešto agresivnija Vojvodina u nastavku, dva puta je iz velike udaljenosti pokušavao Zukić, prvi put je Borjan odbio kratko loptu, drugi je bolje intervenisao. Mogao je sve dileme u 58. minutu da reši Katai, posle kardinalne greške Lazarevića izašao je sam ispred golmana Rockova, pokušao je da ga lobuje, ali je prebacio čitav gol.

Ipak, Katai se iskupio u 71. minutu, kad je vrlo dobro izveo slobodan udarac, našao je rupu u živom zidu Novosađana, a golu je kumovala i vrlo, vrlo loša intervencija Rockova – 0:3.

Suma sumarum, Crvena zvezda je ostvarila još jedan lagan trijumf u Novom Sadu. Nije to ništa novo, posebno ne u novijoj istoriji. Odigrala su ova dva tima ukupno 159 prvenstvenih mečeva, a daleko uspešniji su beogradski crveno-beli.

Zvezda ima ukupno 95 trijumfa nad Vojvodinom, 34 meča završena su nerešenim ishodom, a Lale su slavile ukuno 30 puta. Uz gol razliku apsolutno na strani Beograđana – 304:155.

Poslednji put 7. maja 2016. godine na stadionu “Rajko Mitić”. Dakle, pre gotovo šest godina! Tada je Vojvodina pod komandom Nenada Lalatovića slavila sa 3:1, golovima Trujića u 21. i 58, kao i Paločevića u 69. minutu.

Posle tog susreta, beogradski i novosadski crveno-beli igrali su, računajući i nedeljni duel, još 16 mečeva, a Crvena zvezda je slavila u čak 15! Nerešeno je bilo samo na početku tekuće sezone, u prvom kolu, kad su Lale odolele na stadionu “Rajko Mitić” (0:0).