Tošić asistirao i pogađao za kuma Luku Jovića

FK Čukarički

Čukarički je ostvario zasluženu pobedu protiv Spartaka u derbiju petog kola Super lige Srbije – 2:0.

Povezane vesti

Golgetersku seriju nastavio reprezentativac Gambije, koji je u 51. minutu posle odličnog pasa Tošića sa svoje polovine primio loptu u šesnaestercu, oslobodio se čuvara i savladao Manojlovića. U 82. minutu najbolji pojedinac susreta Tošić je fantastičnim šutem iz slobodnog udarca savladao Manojlovića – 2:0.

Samo što je počeo meč Čukarički je zapretio, kapiten Docić je šutirao sa 14 metara, ali pravo u golmana Manojlovića. Već u trećem minutu još jedan opasan napad Brđana, ovoga puta Ovusu je primio loptu u šesnaestercu, driblingom se sjajno oslobodio čuvara, ali mu je potom Manojlović ušao u šut i otklonio opasnost.

U desetom minutu slobodan udarac za Čukarički, posle prodora i šuta Ovusua, rukom je igrao Filipović. Sa 18 metara šutirao je Docić, lopta mu se odbila od život zida, probao je ponovo kapiten domaćih, ali je ovoga puta šutirao zamalo iznad gola Subotičana. Gosti su prvi put opasnije zapretili u 12. minutu, lopta se odbila do Bijelovića, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, iskosa sa desne strane, ali je Mićović bio siguran.

Šest minuta kasnije odličan napad Brđana, Vujadinović je izneo loptu i prosledio je do Adžića, koji je centrirao sa leve strane, a Badamosi je šutirao pored gola Spartaka. Dugo je držao Čukarički loptu u 34. minutu, iz te akcije stvorio je i dobru priliku, Adžić je odlično uposlio Badamosija, a reprezentativac Gambije šutirao je sa 18 metara, pravo u Manojlovića. U 42. minutu dobar kontrabapad Brđana, posle velike greške Spartaka, Lučić je dodao do Adžića, ali je njegov šut sa sedam metara u poslednjem trenutku izblokiran.

U 51. minutu Čukarički je poveo, Tošić je poslao dubinsku loptu sa svoje polovine, Badamosi je lako dobio duel sa ostojićem ipotom lako savladao Manojlovića sa pet metara – 1:0. Samo tri minuta kasnije sjajan prodor Lučića, ali je na kraju ovaj momak nešto lošije šutirao, dovoljno da mu Manojlović odbrani udarac. Uzvratili su odmah potom Subotičani preko Todoroskog, šutirao je iskosa sa leve strane sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

Fantastičnu priliku da duplira prednost Čukarički je imao u 75. minutu, Tošić je sjajno centrirao sa leve strane, Endijae je glavom šutirao, ali je Manojlović fenomenalno intervenisao. U 82. minutu majstorija Nemanje Tošića. Posle prekršaja na Petkoviću levi bek Čukaričkog je fantastično izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, sa 20 metara, Manojlović je bio nemoćan – 2:0.