Tri penala za pet minuta: Zvezda u Austriji bolja i od Arisa

Srbija - Super liga 1. jul 202120:19 > 20:27 0 komentara
FK Crvena Zvezda Srdjan Babic
Foto FK Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Aris rezultatom 2:1 u drugoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Austriji. Strelci za crveno-bele bili su Srđan Babić i Gelor Kanga iz jedanaesterca.

Povezane vesti

Meč je igran po lepom vremenu u Štegersbahu. Izabranici Dejana Stankovića imali su inicijativu tokom većeg dela meča i zasluženo došli do pobede.

Crveno-beli su do zasluženog vođstva stigli u 59. minutu. Slobodan udarac iskosa sa desne strane izveo je Ben, a najviši u skoku bio je Srđan Babić i udarcem glavom matirao golmana Arisa – 1:0.

Grci su izjednačili iz jedanesterca. Zanimljivo je da je sudija u rasponu od svega pet minuta čak tri puta pokazao na belu tačku. Prvi put kad je Degenek oborio protivnika, međutim bivši igrač Crvene zvezde omaleni Argentinac Mateo Garsija šutirao je neprecizno preko gola.

Posle samo dva minuta novi penal za Aris. Ovog puta neoprezan je bio Sanogo, a Bertoljo ne greši sa 11 metara – 1:1.

Tri minuta kasnije najstroža kazna i za Crvenu zvezdu. Oboren je bio Bakajoko, a precizan sa penala Kanga – 2:1.

Zvezda je u prvoj utakmici pobedila austrijski GAK sa 4:0, a sledeći meč igra 5. jula protiv rumunskog Arđeša.

Crvena zvezda – Aris 2:1 (0:0)

Strelci: Babić u 59. i Kanga u 81. minutu (iz jedanaesterca) za Crvenu zvezdu, a Bertoljo u 78. minutu (iz jedanaesterca) za Aris.

Crvena zvezda: Popović, Gajić (od 65. Bakajoko), Pankov (od 65. Eraković), Babić (od 65. Degenek), Rodić (od 46. Gobeljić), Petrović (od 65. Kanga), Nikolić (od 65. Sanogo), Ivanić (od 65. Gavrić), Katai (od 65. Srnić), Ben (od 65. Falko), Krstović (od 65. Pavkov).