Tumbasevićeva osveta TSC: Veteran doneo pobedu Lučancima

Srbija - Super liga 13. feb 202214:57 > 15:00 0 komentara
Foto TSC Bačka Topola

Fudbaleri Mladosti pobedili su na svom terenu u Lučanima tim TSC iz Bačke Topole sa 2:0 u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Superliga Srbije

Najzapaženiji u timu Dragiše Žunića bio je nekadašnji crnogorski reprezentativac Janko Tumbasević, koji se u Lučane vratio upravo iz Bačke Topole.

Igrao se 28. minut kada je Cvetković odlično izveo prekid, a iskusni 37-godišnji Šapčanin neometan udarcem glavom matirao golmana Nenada Filipovića. Bio je to treći superligaški pogodak ove sezone za bivšeg fudbalera TSC. Drugi gol postigao je u 56. minutu što je bio i konačan rezultat meča – 2:0.

Zanimljivo je da je ovo Tumbaseviću prvi put u Superligi da je postigao dva gola nakon 12 godina. Prethodno mu je to uspelo februara 2010. kada je kao igrač Vojvodine bio dvostruki strelac protiv Hajduka iz Kule (3:2).

Škuletić debitovao za TSC

U startnoj postavi gostiju iz Bačke Topole bio je i Mihajlo Banjac za koga je do poslednjeg dana prelaznog roka bila zainteresovana Crvena zvezda, ali se dve strane nisu dogovorile oko realizacije transfera.

Od prvog minuta je zaigrao i bivši srpski reprezentativac Petar Škuletić od koga se očekuje da bude veliko pojačanje, ali ovog puta nije pomogao gostima da dođu do povoljnog rezultata.

Mladost je ovom pobedom pretekla TSC na tabeli Superlige. U narednom kolu Lučanci gostuju Čukaričkom, dok ekipu Žarka Lazetića očekuje lokalni derbi protiv subotičkog Spartaka.

U prvim prolećnim utakmicama 22. kola Superlige u subotu su postignuti rezultati: Radnički 1923 Kragujevac – Proleter Novi Sad 0:1, Radnički Niš – Partizan 0:2 i Crvena zvezda – Čukarički 3:0.

U nedelju u nastavku dana igraju još Metalac – Novi Pazar i Kolubara – Voždovac. U ponedeljak su na programu poslednja dva meča: Spartak Subotica – Radnik Surdulica i Vojvodina Novi Sad – Napredak Kruševac.