U derbiju imenjaka u Nišu ubedljivo slavili Kragujevčani

Starsport

Fudbaleri Radničkog 1923 iz Kragujevca pobedili su kao gosti na Čairu imenjaka iz Niša sa 3:1 u poslednjoj utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Superliga Srbije

U duelu bivšeg i sadašnjeg tima Nenada Lalatovića slavili su ovi prvi. To je treća uzastopna pobeda u ligi za izabranike Dejana Joksimovića.

Ispostavilo se da je presudilo to što su gosti u finišu prvog poluvremena u rasponu od samo tri minuta dva puta zatresli mrežu domaćeg golmana Dragana Rosića.

Prvo je u 38. minutu Damjan Krajišnik iskoristio lošu intervenciju kompletne odbrane Nišlija, a onda je Stefan Čolović u 41. na asistenciju Vidosavljevića povisio na 0:2.

Kada je novajlija iz novosadskog Proletera Brazilac Evandro u 61. minutu iskoristio dodavanje Dušana Stoiljkovića i postigao treći gol za goste, bilo je jasno da će Nišlije teško izbeći poraz.

Njihov najbolji strelac Nikola Štulić u 78. minutu samo je ublažio rezultat – 1:3.

Istina, imao je domaći tim u sudijskoj nadoknadi vremena dobru šansu da postigne još jedan pogodak nakon aktrativnog pokušaja Matije Petrovića, ali je na njegovu nesreću lopta pogodila stativu.

Kragujevčani su deveti na tabeli sa 18 bodova, Nišlije su na 11. mestu sa 13. U narednom kolu u Kragujevac dolazi šampion Crvena zvezda, dok Nišlije putuju u Ivanjicu.