Zvezdi titula, Pirova pobeda Partizana, Nišlije u Evropi

Srbija - Super liga 22. maj 202216:34 > 21:21 7 komentara
Starsport

Crvena zvezda osvojila 33. titulu prvaka, Partizan sa 98 bodova vicešampion, niški Radnički i pored poraza u Evropi.

Crvena zvezda je odbranila titulu prvaka Srbije, pobedom na stadionu “Rajko Mitić” protiv Voždovca – 3:1. Crveno-beli su peti put u nizu prvaci Srbije, sledeće sezone učestvovaće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, i to od treće runde.

Domaći su pred oko 35.000 gledalaca poveli u 40. minutu golom Kataija glavom posle ubacivanja iz kornera Kange. U 54. minutu domai su duplirali prednost, ovoga puta glavom je pogodio Ivanić, posle centrašuta Bena. Prethodno, u 49. minutu je Voždovac imao šansu utakmice, ali je Borjan odbranio zicer Ćirkoviću.

Uspeo je Milojević pogotkom u 67. minutu da koliko-toliko vrati neizvesnost, ali je u drugom minutu nadoknade sviran penal za Zvezdu. Odgovornost je preuzeo kapiten, golman Milan Borjan, koji je savladao kolegu Krunića.

Partizan je pobedom završio takmičenje u Super ligi, sa čak 98 bodova, ali I bez titule! U poslednjem, sedmom kolu ekipa Aleksandra Stanojevića savladala je niški Radnički – 2:0, golovima Rikarda iz jedanaesterca u 45+5. i autogolom Jamkama u 66. minutu.

Mnogo uzbuđenja i nervoze bilo je u Humskoj, posebno u gostujućem timu. Na kraju, oni su ti koji su se radovali, i pored poraza, na ruku im je išao rezultat iz Bačke Topole.

A tamo je TSC imao zicer, trebalo je “samo” da slavi protiv nezainteresovane Vojvodine, koja je odigrala pošteno, pobedom je zatvorila sezonu – 2:0. Taj ishod ostavio je niški Radnički na četvrtom mestu, pa će upravo oni uz Čukarički predstavljati Srbiju u kvalifikacijama za Ligu konferencije, od druge runde.