Srećna Zvezda sa dva gola Pešića savladala sjajni TSC

Srbija - Super liga 7. mar 202320:22 > 20:24 7 komentara
Starsport

Crveno-beli stigli do pobede u derbiju 25. kola u Bačkoj Topoli - 2:1, protiv TSC-a koji je pružio sjajan otpor lideru na tabeli.

Crvena zvezda pobeđuje i kad ne blista. Bilo je tako u 169. večitom derbiju protiv Partizana, kad je srećnim golom Aleksa Viga, uz obilatu pomoć nesrećnog kapitena Partizana Uroševića, osvojila sva tri boda.

Četiri dana kasnije, crveno-beli su pobedili u još jednom derbi meču, ovoga puta na gostovanju TSC-u. Ekipi iz Bačke Topole presudio je Aleksandar Pešić, koji je iskoristio jedinu priliku svog tima u prvom poluvremenu, a potom je pogodio i u prvom minutu nastavka.

Veliko je pitanje bilo hoće li duel na TSc areni uopšte biti igran. Već u trećem minutu nestalo je električne energije, potom se to dogodilo u 11, pa u 15. minutu.

U međuvremenu, uključen je agregat na stadionu, a uz saglasnost oba tima, duel je nastavljen, uz tada znatno slabije osvetljenje. Pritom, vreme je vraćeno na trenutak prvog prekida, igralo se ponovo od trećeg minuta.

TSc je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, zaista je neverovatno da je Crvena zvezda posle tog dela igre imala gol prednosti. Počelo je dobro šansom za Cvetkovića posle centaršuta Petrovića, ali je desni bek domaćih šutirao visoko preko gola Borjana.

U 20. minutu crveno-beli su poveli, bila je to lepa akcija gostiju, Kanga je uposlio Pešića, koji je ipak odradio veći deo zadatka, prevario je sjajnim driblingom dvojicu čuvara i potom udarcem spoljnom savladao Veljka Ilića – 0:1.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u apsolutnoj dominaciji ekipe Žarka Lazetića. Samo minut posle gola Pešića domaći su mogli da izjednače, ali je Borjan odbranio lukav pokušaj Đakovca iskosa sa leve strane.

Potom je Milosavljević promašio šansu utakmice. Ratkov je iz prve proigrao Đakovca, ovaj je ušao u šesnaesterac i uposlio Milosavljevića, koji je sa dva metra uspeo da promaši, šutirao je pored gola već savladanog Borjana.

Nedugo potom, mogao je izjednačenje svom timu da donese Luka Ilić, ali je sa 15 metara, neometan, šutirao visoko preko gola crveno-belih. U finišu, sigurne golove TSC-a spasavali su redom Dragović, Borjan i Leković.

Prvo, u 35. minutu, kad je Stojić glavom prebacio loptu na drugu stativu ka Ratkovu, ali je austrijski reprezentativac Dragović intervenisao u poslednjem trenutku. Potom, u 44. minutu, kad je Borjan sjajno odbranio udarac Ratkova.

Na kraju, u prvom minutu nadoknade, Borjan je istrčao van svog šesnaesterca i ispucao loptu, samo do Stojkovića koji je šutirao sa 40 metara u praznu mrežu, ali je na metar od gola stigao da interveniše Leković.

Kad su već sve to promašili, domaći su surovo kažnjeni u prvom minutu drugog poluvremena. Vigo je dodao loptu do Kangve, ovaj je prosledio odmah ka Pešiću, a napadač Crvene zvezde je preciznim udarcem sa 16 metara još jednom pogodio – 0:2.

Ovoga puta, igračima TSC-a je bilo potrebno vremena da se konsoliduju. Imali su jednu polupriliku preko Milosavljevića, ali je njegov udarac bio preslab za Borjana.

Kad se činilo da Beograđani imaju apsolutnu kontrolu nad utakmicom, TSC je postigao pogodak i vratio se u meč. Dogodilo se to u 70. minutu, Luka Ilić je prelepo uposlio Ratkova, koji je izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu pod prečku Milana Borjana – 1:2.

Pokušavao je Lazetić izmenama da dodatnu podigne svoj tim, uveo je u igru Mirčevskog, Vukića, Kuveljića i Sekea, ali to nije pomoglo njegovom timu da makar dođe do šanse za izjednačenje. Crvena zvezda je srećno, ali opet najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Pešiću, osvojila sva tri boda u Bačkoj Topoli.