Natho i Katai za remi u 165. večitom derbiju

Srbija - Super liga 19. sep. 202119:57 > 19:5852 komentara
Bibars Natho
FK Partizan, Sandić Foto

Večiti derbi, 165. po redu, završen je u nedelju u okrviru devetog kola Superlige Srbije bez pobednika rezultatom 1:1. Strelci su bili Natho i Katai.

Partizan i Crvena zvezda podelili su bodove u prvom derbiju sezone pred više od 16.000 gledalaca. Golove na 165. večitom derbiju postigli su Bibars Natho i Aleksandar Katai.

Crvena zvezda je bila bolje raspoložena na početku meča, pritiskala je, pokušavala i u nekoliko navrata preko Kataija i Dionija odlično pripretila, ali siguran je bio golman domaćih Popović.

Nakon tog početnog pritiska gostiju, bolje je zaigrao i Partizan i napravio nekoliko dobrih šansi, ali tek kao uvertiru u majstoriju Bibarsa Natha koji je u 36. minutu postigao odličan gol. Prevario je Natho svog čuvara na desenoj strani ispred kaznenog prostora, napravio sebi poziciju i ispalio projektil levom nogom.

Tek što je počelo drugo poluvreme još jednom se zatresla mreža gostiju. Vujačić je šutirao, Borjan odbio loptu na koju je naleteo Rikardo Gomeš i poslao je u mrežu. Gol je poništen nakon intervencije iz VAR sobe zbog ofsajda. To je prvi put da je na večitom derbiju korišćen VAR sistem.

U dobrom tempu se igralo od samog početka utakmice, pa su se dobre prilike nizale i tokom celog drugog poluvremena.

U 82. minutu Terzić je bio najbliži golu za domaće, a za taj promašaj stigla je kazna nepun minut kasnije. Aleksandar Katai dva puta je tokom meča glavom pokušao da dođe do gola, treća je za njega bila sreća i u 83. minutu na semaforu je pisalo 1:1.

Nakon sedam vezanim pobeda, Partizan je upisao remi i sada na prvom mestu na tebeli ima 22 boda, dva više u odnosu na Crvenu zvezdu koja ima šest pobeda i dva nerešena rezultata.

U sledećem kolu, u četvrtak Partizan gostuje Mladosti, a istog dana Crvena zvezda dočekaće Voždovac.

Tok meča:

0′ – Meč je u Humskoj počeo minutom aplauza u znak poslednjeg pozdrava Dušanu Dudi Ivkoviću

1′ – Počeo je 165. večiti derbi

3′ – Pokušao je Aleksandar Katari sa oko 18, 19 metara, ali Popović sigurno interveniše

5′ – U odličnoj prilici se našao Dioni, ali još bolje nakon njegovog šuta iskosa sa desne strane reaguje Popović

10′ – Ostao je sam na levoj strani, na ivici kaznenog prostora Katai ali njegov šut ide daleko preko gola

10′ – Probao je Natho da proigra Jovića, ali brže do te lopte dolazi Borjan

11′ – Ušao je Rikardo dobro po levoj strani u kazneni prostor gostiju, ali pobegla mu je lopta

15′ – Dobru akciju izveo je Partizan, ali nakon Markovićevog centaršuta lopta je u sigurnim Borjanovim rukama

23′ – Dobar šut Ivanića sa nešto više od 20 metara, siguran je još jednom Popović

23′ – Na stadionu je više od 16.000 navijača

29′ – Lako je raščistila odbrana Crvene zvezde novu gužvu u svom šesnaestercu nakon slobodnog udarca sa oko 40 metara za domaćina

31′ – Možda i najbolja prilika na utakmici. Sjajno je glavom pokušao Aleksandar Katai, ali je lopta pogodila prečku

36′ – GOOOOL! Vodi Partizan u 165. večitom derbiju. Odlično je Natho zalomio i prošao sa desne strane na ivici kaznenog prostora, izgradio je sebi poziciju i ispalio sjajan projektil levom nogom te poslao lopzi iza leđa Milana Borjana

40′ – Nova odlična šansa za Natha koji je odlično šutirao, ali za malo preko gola

44′ – Još jedna odlična prilika za Partizan ostaje neiskorištena. Samo korner donela je domaćima ova situacija, ali nisu uspeli da urade ništa konkretnije iz toga

45′ – Krenula je kontra Crvene zvezde, ali pametan faul je napravio Saničanin i zaustavio Ivanića. Biće to prvi žuti karton na utakmici

45’+1′ – Odlično je Kanga izveo slobodan udarac sa oko 30 metara, ali samo je spoljni deo mreže pogodio Sanogo iz skoka

Poluvreme: Partizan na odmor nosi gol prednosti

49′ – Zatresla se mreža Crvene zvezde, ali nema gola. Rikardo je iz peterca šutirao nakon odbrane Borjana posle udarca Vujačića. Gol je poništen zbog prethodnog faula i neće biti 2:0

52′ – Imaće Crvena zvezda korner nakon što je blokiran šut Lazetića

59′ – Dobar pokušaj Ivanića, sam je krenuo ka golu domaćina, ali Vujačić je izbacio loptu u korner

60′ – Sa druge strane stigao je odgovor u vidu pokušaja Rikarda, ali lopta je prošla pored stative

61′ – Iz okreta šutira Rikardo, ali je bio i sebičan jer je imao slobodnog Uroševića, lopta još jednom odlazi pored gola

69′ – Okušao je šut i Kanga, ali bilo je to neprecizno

80′ – Centaršut Falka i dobar skok Kataija pred golom Partizana, ali lopta prolazi pored gola

82′ – Malo je falilo da Partizan dođe do novog gola, dobro je šutirao Terzić, ali pored gola

83′ – GOOOOL! Aleksandar Katai pogađa i donosi Crvenoj zvezdi izjednačenje. Dva puta je pokušao glavom do sada, treća je za njega bila sreća.

87′ – Odličan napad Partizana završio se kao i ostali pre njega, samo je ovoga puta akter bio drugi – Menih je poslao loptu prejako i ostaje 1:1