VAR, bojkot, penal… Pobeda Zvezde za minus 5

Srbija - Super liga 3. okt. 202122:0610 komentara
Guliverimage

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Metalac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 3:1 u 12. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su uz Partizan jediniu neporaženi tim u šampionatu, ali od vodećeg večitog rivala imaju pet bodova manje i utakmicu manje.

Povezane vesti

Metalac je na stadionu „Rajko Mitić“ prekinuo niz dobrih rezultata, po dva trijumfa i remija, i sa 12 bodova na deobi je 12. pozicije sa subotičkim Spartakom.

U izuzetno otvorenom meču sa obe strane, Beograđani su povelu u 10. minutu golom italijanskog napadača Falka. Ipak, na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom jer je Filip Stuparević u 40. minutu matirao Zorana Popovića.

Neposredno pre izjednačenja gosti su tražili penal zbog igranja rukom Strahinje Erakovića, ali je sudija Živković posle VAR provere odlučio da nema najstrože kazne.

Prednost desetkovanom timu Dejana Stankovića doneo je Mirko Ivanić golom u 63. minutu, a tri boda definitivno je overio Gejlor Kanga u četvrtom minutu nadoknade pogotkom iz jedanaesterca.

Dva minuta ranije gosti su ostali sa igračem manje, a u svlačionicu je ranije morao Aleksandar Vasiljević.

Utakmicu je obeležio i bojkot navijača Crvene zvezde koji su na tribine ušlu u 20. minutu. Pristalice crveno-belih su upravi na taj način poručili da im nije sve po volji…

Aktuelni šampion u sledećem kolu gostuje Kolubari, a Metalac dočekuje Mladost.

Vojvodina i niški Radnički su na „Karađorđu“ odigrali nerešeno 1:1.

Lazar Arsić je doneo prednost gostima u 34. minutu, a Mirko Topić je izjednačio u 70. minutu. Nišlije su od 55. minuta imale igrača manje.

Lale su šeste sa 16 bodova, a Radnički ima dva manje.