VAR u Kruševcu: Autogol, crveni karton i pobeda Napretka

Srbija - Super liga 30. jul. 202123:011 komentar
FK Napredak FK Radnički 1923 Kragujevac
Foto Sport Klub/Ivan Jočić

Fudbaleri Napretka pobedili su ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 1:0 u drugoj utakmici trećeg kola Superlige Srbije.

Tragičar utakmice je rezervni fudbaler Kragujevčana Momčilo Rašo. Tek što je ušao u igru postigao je autogol. Prethodno je „dvojka“ Napretka Stefan Jovanović prošao po desnom krilu, „zavrnuo“ loptu u peterac, ona je zakačila defanzivca gostiju promenila smer i prevarila golmana Ivana Radoša. Bilo je to u 61. minutu.

U prvom trenutku pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, ali je VAR potvrdio da Jovanović nije bio u nedozvoljenoj poziciji pre nego što je centrirao, pa je sudija Nikola Radaković pokazao na centar.

U 74. minutu Kragujevčani ostaju sa deset igrača. Direktan crveni karton dobio je Stefan Filipović zbog opasne igre. Ponovo je u pomoć pozvan VAR. Arbitar Radaković je morao sam da gleda situaciju na ekranu i procenio je da je Filipović zaslužio isključenje.

Meč je produžen čak osam minuta, ali se rezultat do kraja nije menjao.

Napretku je ovo druga pobeda u sezoni, Radničkom prvi poraz, pa posle tri odigrana meča komšije imaju po šest bodova, koliko i Partizan i TSC na čelu tabele.

Treće kolo Superlige – petak: Proleter – Novi Pazar 2:2, Napredak – Radnički 1923 Kragujevac 1:0, subota: Spartak Subotica – Crvena zvezda, Radnik Surdulica – Radnički Niš, nedelja: Čukarički – Metalac, Partizan – Voždovac, ponedeljak: TSC  – Kolubara. Odloženo: Mladost Lučani – Vojvodina.

Tabela: Partizan 6, TSC 6, Napredak 6, Radnički Kragujevac 6, Radnički Niš 4, Crvena zvezda 4, Čukarički 3, Voždovac 3, Radnik 2, Spartak 1, Metalac 1, Novi Pazar 1, Vojvodina 1, Kolubara 1, Proleter 1, Mladost Lučani 0.