Vojvodini tri boda, Novi Pazar bolji od Radničkog

Akmat FK Vojvodina
Foto FK Vojvodina

Posle poraza i remija na red je došla pobeda u prolećnom delu šampionata. Vojvodina je savladala Voždovac 2:0 u 22. kolu Superlige Srbije i učvrstila se na trećem mestu.

Odluka u Novom Sadu pala je u drugom poluvremenu. Prednost Vojvodini je doneo Miljan Vukadinović u 49. minutu, dok je tri boda timu Nenada Lalatovića obezbedio Petar Bojić u 80. minutu. Najbolju priliku sa smanji propustio je Arsić, kada je iz slobodnog udarca u 89. minutu pogodio stativu.

Novi Pazar je pobegao iz opasne zone pobedom protiv Radničkog iz Niša 3:1. Gosti su poveli već u četvrtom minutu preko Stevanovića. Do kraja poluvremena egal je doneo Aganspahić. U nastavku su domaći preko Mijića i Tomića stigli do tri vredna boda.

Proleter je ponovo potvrdio status najprijatnijeg iznenađenja šampionata. Golovima Tomovića i Mirosavljeva savladali su Bačku u Bačkoj Palanci 2:0 i osvojili su 36. bod u sezoni. Radnik iz Surdulice pobedio je Napredak iz Kruševca 2:1. Sve je rešeno u prvom poluvremenu.  Domaći su poveli preko Jokića, izjednačio je Melunović, a konačan rezultat je u 37.minutu postavio Milan Makarić, sa 15 golova najbolji strelac Superlige Srbije.