Voždovac bolji od Vojvodine, gužva u borbi za Evropu

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

U poslednjem meču drugog kola plej-ofa Super lige Srbije Voždovac je savladao Vojvodinu sa 2:1 u Beogradu.

Voždovac je osvojio sva tri boda protiv Vojvodine, koju je na taj način ponovo pretekao na tabeli. Ekipa koju sa klupe predvodi Aleksandar Linta dobru formu je potvrdila i u duelu sa Novosađanima.

Vojvodina je povela u 30. minutu, jedanaesterac je skrivio Mijailović, a precizan sa bele tačke bio je Veljko Simić. Ipak, samo tri minuta kasnije Voždovac je izjednačio, golom Marka Ivezića, a potom se pobedonosnim pogotkom u 58. minutu Marko Mijailović iskupio za grešku u prvom poluvremenu.

Voždovac se na ovaj način bodovno izjednačio na tabeli sa ekipama niškog Radničkog i TSC-a, sva tri tima imaju po 44 boda, dva manje sakupila je Vojvodina. U preostalih pet kola vodiće se velika borba za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Čukarički je za sada prilično siguran na trećem mestu, sa deset bodova više od najbližih konkurenata, dok će biti vrlo zanimljivo u borbi za četvrtu poziciju. Novosađani imaju priliku da Evropu izbore i preko Kupa Srbije, u polufinalu će u Humskoj igrati protiv Partizana, dok drugi par čine Crvena zvezda i Novi Pazar.