Zvezda okrenula Austrijanace u Turskoj, Ohi ponovo strelac

Srbija - Super liga 28. jan 202217:27 > 17:311 komentar
Katai zvezda-lask-47971
STARSPORT photo Belgrade Serbia

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su austrijski LASK iz Linca rezultatom 2:1 u drugoj kontrolnoj utakmice na pripremama u Antaliji. Strelci za ekipu Dejana Stankovića bili su Ohi u 32. i Katai u 39. minutu.

Povezane vesti

Austrijski tim poveo golom Balića, izjednačio je Ohi, a preokret i prvu pobedu na priprema u Turskoj doneo je Aleksandar Katai.

LASK je poveo u 17. minutu nakon brzog kontra napada, Balić je u situaciji jedan na jedan savladao Popovića i doveo svoj tim do prednosti.

Od tog trenutka Zvezda je imala inicijativu i ređala prilike. Takva igra se isplatila u 32. minutu. Ivanić se sjajno snašao pred kaznenim prostorom protivničke ekipe i fantastično asistirao Ohiju, koji se našao ‘oči u oči’ sa protivničkim golmanom i bez većih problema preciznim udarcem u bliži ugao doneo izjednačenje.

Nastavili su crveno-beli fudbaleri sa pritiskom i nakon izjednačujućeg pogotka, a novo uzbuđenje viđeno je u 39. minutu. Ponovo se u ulozi asistenta našao odlični Ivanić, i poslao sjajni pas u prostor za Kataija kojem iz situacije jedan na jedan nije bilo teško da donese zaslušeno vođstvo Crvenoj zvezdi.

Crveno-beli su bili agilniji i u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije menjao.

Dejan Stanković je protiv LASK-a izveo sledeći tim: Popović (od 71. Gordić), Gajić (od 71. Bakajoko), Dragović (od 71. Pankov), Eraković (od 71. Đurić), Rodić (od 71. Gobeljić), Sanogo (od 71. Stanković), Srnić (od 71. Krstičić), Živković (od 71. Ibrahim), Ivanić (od 71. Falko), Katai (od 71. Lučić), Ohi (od 71. Pavkov).

Zvezda je u prvoj prijateljskoj utakmici pre tri dana igrala nerešeno 1:1 sa ekipom Maribora. I tada je strelac za Stankovićev tim bio novajlija Ohi.