Zvezda raspucana u Kruševcu pred Derbi

Srbija - Super liga 3. apr. 202118:56 > 19:06
FK Crvena zvezda

Nastavlja Crvena zvezda sa pobedama i posle reprezentativne pauze. U 29. kolu Superlige slavila je u Kruševcu protiv Napretka 4:1 i došla do 17. vezane pobede u prvenstvu.

Ono što je od serije pobeda mnogo važnije je da su crveno-beli odličnom partijom i visokom pobedom napravili lepu uvertiru za utakmicu sezone, večiti derbi na stadionu Rajko Mitić koji je na programu već u sredu.

Ekipa Dejana Stankovića sav posao je praktično odradila za manje od pola sata. Povela je Zvezda u 21. minutu. Posle igranja rukom Spremna u šesnaestercu Napretka dosuđen je penal, a precizan sa bele tačke bio je Aleksandar Katai. Samo četiri minuta kasnije Mirko Ivanić opasno je šutirao, golman Mladen Živković je odbranio, ali nije imao sreću jer je na odbijenu loptu natrčao Dijego Falčineli i duplirao vođstvo.

Rezultatom 0:2 otišlo se na poluvreme, a na 3:0 povisio je El Fardu Ben tek u 71. minutu. Samo dva minuta kasnije bivši Zvezdin igrač Luka Milunović postiže gol za Kruševljanje. Konačnih 1:4 postavlja Milan Pavkov u 76. minutu, posle prvog kontakta sa loptom, jer je ušao samo minut ranije.

Ovom pobedom Zvezda ima obezbeđeni najmanje devet bodova prednosti u odnosu na Partizan pred direktan duel. Crveno-beli imaju 83 boda, 12 više od crno-belih, ali i utakmicu više. Napredak je 16. sa 29 bodova i ima četiri boda manje od Novog Pazara koji je prvi iznad zone ispadanja.