Zvezda slavila na Brdu i otišla na +10 u odnosu na Partizan

Aleksandar Katai cukaricki-zvezda-74364
Pedja Milosavljevic Starsport (pogodak Aleksandra Kataija)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kao gosti tim Čukaričkog sa 2:0 u zaostaloj utakmici sedmog kola Superlige Srbije i sad imaju čak deset bodova više u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Superliga Srbije

Vodeći gol na Banovom brdu postigao je Aleksandar Katai u finišu prvog poluvremena, konačan rezultat šest minuta pre kraja meča postavio je Kings Kangva.

Prvu priliku imala je Crvena zvezda, u devetom minutu Drezgić se okliznuo na 35 metara od svog gola, Pešić je to iskoristio, ušao je u šesnaesterac i šutirao iskosa sa desne strane sa 15 metara, ali ga je Kovačević u poslednji čas izblokirao, a potom je golman Mićović lako uhvatio loptu. U toj situaciji napadač crveno-belih se povredio, pa ga je koji minut kasnije zamenio Bukari.

(Marko Docić) cukaricki-zvezda-74374
Foto Pedja Milosavljević Starsport (Marko Docić i Gelor Kanga)

Imala je Zvezda šansu iz slobodnog udarca u 27. minutu, Katai je prebacio živi zid, ali je bio zamalo neprecizan. Tri minuta kasnije isti igrač je majstorski sam sebi stvorio šansu i šutirao iskosa sa leve strane, Mićović je bio nemoćan, ali je na njegovu sreću lopta pogodila prečku.

Nastavili su gosti sa inicijativom, pa su odličnu priliku imali i u 33. minutu, Kanga je centrirao sa desne strane, a Ivanić sa šest metara šutirao iz prve, ali je Mićović bio odličan.

Ipak u 37. minutu crveno-beli su poveli. Odlično je sa desne strane centrirao Kanga, a na drugoj stativi Katai je glavom naciljao i pogodio mrežu Mićovića – 0:1.

cukaricki-zvezda-74379
Foto Pedja Milosavljević Starsport

Probao je u 43. minutu Gobeljić, bila je to brza akcija gostiju, ali je šut njihovog desnog beka završio visoko preko gola Čukaričkog.

Napravio je Kerkez dve izmene u drugom poluvremenu, pokušao je da osveži ekipu uvođenjem Endijaea i Adžića. Pre toga su Brđani imali jedan solidan pokušaj, ali je u 54. minutu Ivanović iskosa sa leve strane šutirao pored Borjanovog gola. Tri minuta kasnije probao je i Bukari, i njegov udarac bio je sličan Ivanovićevom.

Crveno-beli su pobedu definitivno potvrdili u 84. minutu. Akcija je krenula od Kangve, koji je dodao do Kange, ovaj je na desnoj strani pronašao Ivanića, usledio je pas ka Kangvi koji je lako smestio loptu u mrežu Čukaričkog – 0:2.

Ranije tokom dana Partizan je pred svojim navijačima u Humskoj doživeo neočekivani poraz od Spartaka iz Subotice (0:1).

Crvena zvezda sad na čelu tabele ima tačno 50 bodova, deset više u odnosu na Partizan na drugoj poziciji.

U narednom kolu, poslednjem pred zimsku pauzu i Svetsko prvenstvo u Kataru, fudbaleri Crvene zvezde gostuju Radniku u Surdulici, dok Čukarički na Banovom brdu dočekuje tim novosadske Mladosti GAT.

Čukarički – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Katai u 37, 0:2 – Kangva u 84. minutu. Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 2.500. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Kanga, Katai (Crvena zvezda), Kovačević, Stevanović, Kovač, Tošić, Lukić, Sisoko (Čukarički).

ČUKARIČKI: Mićović, Tošić, Kovačević, Docić (od 80. Petković), Stevanović (od 80. Rogan), Ivanović (od 80. Lukić), Sisoko, Badamosi, Drezgić, Ovusu (od 62. Endijae), Kovač (od 67. Adžić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić, Pankov (od 83. Dragović), Kanga, Katai (od 83. Sanogo), Milunović, Rodić, Mijailović, Pešić (od 13. Bukari, od 66. Kangva), Gobeljić, Mitrović.