Zvezda sve rešila u osam minuta, blistao Mirko Ivanić

Starsport

Crvena zvezda je ostvarila petu pobedu u Super ligi Srbije, četvrtu na stadionu “Rajko Mitić”, ponovo rutinski, protiv ekipe Voždovca - 4:0.

Ispostavilo se da je pitanje pobednika u duelu igranom na stadionu “Rajko Mitić” bilo rešeno posle prvih osam minuta. Već tada crveno-beli su došli do dva gola prednosti, a potom su odradili posao, usput se sačuvali za prvi meč plej-ofa za Ligu šampiona protiv Makabi Haife u Izraelu.

Ostavio je šef struke Crvene zvezde Dejan Stanković Dragovića na klupi, ali s obzirom da je mladi desni bek Nikola Stanković u ranoj fazi meča dobio žuti karton, nije želeo ništa da rizikuje, pa je od starta drugog poluvremena austrijski reprezentativac bio na terenu.

Početak meča doneo je vođstvo crveno-belima, posle sjajne akcije u trećem minutu, prodora i ubacivanja Ivanića sa desne strane, Pešić je odlično reagovao i postigao je prvi gol po povratku u Crvenu zvezdu – 1:0.

Mogao je Voždovac brzo da se vrati u igru, ali je Damjanović udarcem glavom pogodio stativu. I odmah je gost kažnjen za taj promašaj, u osmom minutu Ivanić je još jednom bio u ulozi asistenta, a strelac je bio Bukari, kojem nije bilo šteko da sa šest metara savlada nemoćnog Krunića – 2:0.

Do kraja prvog poluvremena čak i ravnopravna igra, sa po jednom vrlo dobrom prilikom na obe strane. Kod gostiju Purtić je šutirao sa više od 20 metara, zamalo preko Borjanovog gola.

U 44. minutu kontra Crvene zvezde i situacija “tri na jedan”, posle dodavanja Bukarija lopta je pomalo srećno došla do Kataija, koji je sa sedam metara uspeo da promaši čitav gol.

U nastavku Voždovac je pokušavao da savlada Borjana i vrati neizvesnost, u dva navrata Hajdin je pokušavao, prvi put šutirao je sa 20 metara pored gola, drugi put je zahvatio “makazice”, ali je golman Zvezde sjajnom intervencijom zaustavio taj udarac.

Imao je sjajnu priliku da sve dileme otkloni Katai, ali ovo nije bilo njegovo veče, Krunić mu je nogama odbranio udarac iskosa sa leve strane, sa 12 metara. Pokušao je i rezervista Srnić u 83. minutu, ali je bio neprecizan sa 17 metara.

Ipak, već u sledećem minutu, posle grube greške odbrane Voždovca, Srnić je ukrao loptu, dodao do Ivanića, koji je upisao i treću asistenciju, ovoga puta za Bena, koji je lako pogodio mrežu – 3:0. Ivanić je u 88. minutu bio i strelac, iskoristio je sjajno dodavanje Kange.