Zvezda torpedovala Slask

Srbija - Super liga 22. jan 202116:49 > 16:55 0 komentara
REUTERS/Francois Lenoir

Crvena zvezda odigrala je odličan meč na pripremama u Antaliji. U prvoj prijateljskoj utakmici, aktuelni šampion Srbije bio je bolji od poljskog Slaska 4:0 (2:0).

Zvezda je meč počela u sastavu: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Bakajoko, Falćineli. Početak utakmica je bio dosta miran. Već u 20. minutu Stanković je morao da izvrši prinudnu izmenu. Bakajoko se na debiju povredio i umesto njega je ušao Gavrić.

povezane vesti

Crveno-beli su se raspucali u finišu poluvremena. Poljake je načeo Ivanić u 34. minutu. Posle kornera Bena, Degenek je prosledio loptu na drugu stativu gde je Ivanić sproveo u mrežu. Samo deset minuta kasnije Falćineli je sjajno pogodio rašlje za vođstvo Zvezde od 2:0.

Nisu stali igrači beogradskog tima ni u nastavku. U 55. minutu viđena je najlepša akcija na meču. Ivanić je sjajno pronašao na levom boku Rodića, ovaj je uputio idealan centaršut po zemlji, a Falćineliju je samo preostalo da loptu plasira u praznu mrežu.

Stanković je u 60.minutu napravio veliki broj izmena. Ipak uspela je Zveda da održi visok nivo. Četvrti gol je stigao posle još jedne majstorije. Vukanović je vratio loptu Nikoliću, koji je u prazan proctor izbacio Pavkova. Visoki centarfor je plasirao loptu pored golmana Šromnika.

Pokušavali su igrači Slaska do kraja meča da postignu počasni gol, ali je mreža Popovića, koji je na poluvremenu zamenio Borjana ostala je netaknuta.

Narednu proveru Zvezda će imati 25. januara protiv ruske UFE.