Zvezda lako sa Mačvom: 14. uzastopni trijumf u Superligi!

Srbija - Super liga 11. mar. 202121:07 > 21:271 komentar
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mačvu na svom terenu u zaostaloj utakmici 22. kola Superlige Srbije rezultatom 4:0 i upisali 14. uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu. Branilac titule se sa nova tri boda učvrstio na prvoj poziciji tabele i sada ima +9 u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Ekipa Dejana Stankovića na rutinski način je savladala goste iz Šapca, uz dva pogotka Aleksandra Kataija.

Povezane vesti

Plejmejker crveno-belih načeo je Mačvu sjajnim pogotkom 10. minutu, da bi u 24. prednost duplirao Milan Pavkov na asistenciju Milana Gajića.

U nastavku su domaći kontrolisali dešavanja na terenu i stvorili još nekoliko prilika (najbolju je propustio Veljko Nikolić u 26. minutu, kada je pogodio stativu), ali se na nove pogotke čekalo do finiša meča.

Najpre je u 79. minutu Aleksa Vukanović otklonio sve dileme oko pobednika, pre nego što je Katai još jednim pogotkom postavio konačan rezultat u 87.

Zvezda u narednoj rundi gostuje Voždovcu 15. marta. Mačva istog dana ide TSC-u u Bačkoj Topoli, a u taj meč ulazi sa pretposlednjeg mesta uz 20 poena.