Zvezda ubedljiva: Petica protiv Akademije Pandev

Srbija - Super liga 28. jan. 202116:54 > 16:58
Crvena zvezda
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Akademiju Pandev u prijateljskoj utakmici rezultatom 5:0.

Ekipa Dejana Stankovića sačuvala je maksimalan skor na pripremama u Turskoj zabeleživši slavlje i u trećem meču. Poput prethodna dva, protiv Šljonska (4:0) i Ufe (1:0), i sada bez primljenog pogotka.

Dominirala je Zvezda protiv ekipe iz Severne Makedonije, pre svega, u drugom poluvremenu kada je četiri puta zatresla mrežu kluba u vlasništvu Gorana Pandeva.

Posle ne tako dobre igre u većem delu prvog poluvremena, vođstvo srpskom šampionu doneo je Milan Pavkov, koji je u 40. minutu najavio ono što se dešavalo u nastavku utakmice.

Najpre je u 54. minutu Veljko Nikolić povisio prednost, da bi u 71. Mirko Ivanić otklonio sve dileme oko pobednika.

Ni tu se Beograđani nisu zaustavljali, nastavili su da igraju u visokom ritmu, te su pogocima Dijega Falčinelija u 84. i 89. minutu krunisali sjajnu partiju ubedljivom pobedom.

Pred Stankovićevim timom sada je generalna provera protiv ekipe Šahtjora.

Crvena zvezda (3-5-2): Popović (od 64. Vasiljević) – Gobeljić (od 65, Gajić), Pankov (od 83. Lazetić), Eraković (od 46. Rodić) – Vukanović (od 46. Kanga), Odada (od 46. Sanogo), Petrović (od 46. Ben) , Nikolić (od 65. Bakajoko), Gavrić (od 46. Degenek) – Krstović (od 46. Ivanić), Pavkov (od 65. Falčineli).

Akademija Pandev: Jovanovski – Dimov, Manev, Serafimov, Maritanga, Šarkoski, Stoilov, Stojčeski, Radeski, Markovski, Veselinovski.