Zvezda ubedljiva na pripremama u Austriji: 4:0 protiv GAK-a

FK Crvena zvezda Milan Pavkov i Mirko Ivanic
Foto FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su pripreme za novu sezonu počeli ubedljivom pobedom od 4:0 protiv austrijske ekipe GAK iz Graca.

Povezane vesti

Meč u Austriji gledalo je nekoliko stotina gledalaca.

Crveno beli su već posle pola sata igre imali nedostižnu prednost. Golove su postigli Mirko Ivanić u 14, Aleksandar Katai u 20, Radovan Pankov u 29. minutu. Tačku na pobedu stavio je Slavoljub Srnić u 60. minutu.

Ivanić je odlično reagovao u 14. minutu posle dodavanje Rodića. Samo šest minuta kasnije Pavkov je oboren u šesnaestercu pritvnika, a Katai bio siguran sa bele tačke. U 29. minutu defanzivac Pankov iskoristio je gužvu u petercu GAK-a i zakucao loptu u mrežu.

Mogla je Zvezda u nastavku da postigne još neki gol preko Pavkova, Falka, Krstovića, Kange (pogodio prečku u 55. minutu iz velike udaljenosti). Konačan rezultat postavio je Srnić posle sjane akcije Bena.

Trener Dejan Stanković šansu je pružio velikom broju fudbalera. Svi su odigrali po poluvreme. Ekipa je igrala u sastavu: Popović (od 46. Gordić), Gajić (od 46. Bakajoko), Pankov (od 46. Degenek), Babić (od 46. Eraković), Rodić (od 46. Gobeljić), Sanogo (od 46. Petrović), Nikolić (od 46. Kanga), Ivanić (od 46. Gavrić), Falko (od 46. Ben), Katai (od 46. Srnić), Pavkov (od 46. Krstović).

U nastavku priprema ekipi će se pridružiti golman Milan Borjan i novi defanzivac Aleksandar Dragović.