Zvezdin odgovor Partizanu – Ben i Katai sačuvali +6

Srbija - Super liga 7. mar 202121:13 > 21:28 5 komentara
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde u derbiju 26. kola Superlige Srbije pobedili su Čukarički na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 2:0.

Crveno-beli su i dalje jedini tim bez poraza u šampionatu, a 23. trijumfom, uz dva remija, sačuvali su šest bodova viška u odnosu na Partizan. Ekipa Dejana Stankovića ima i meč manje. Čukarički je četvrti sa 51 bodom.

Lider prvenstva mučio se sa mladom i poletnom ekipom sa Banovog Brda i u prvom poluvremenu nije uspeo da uputi nijedan udarac u okvir gola Đorđa Petrovića.

Nastavili su crveno-beli da napadaju, a gosti traže šansu iz kontre, a u 65. minutu Veljko Nikolić nije uspeo da iskoristi prvi veliku šansu za svoj tim.

Ipak, Stankovićeva ekipa je u 72. minutu materijalizovala terensku inicijativu. Nemanja Milunović je uputio loptu u šesnaesterac, ona je uz malo sreće došla do El Fardua Bena, koji je obišao Petrovića i doneo prednost svom timu.

Čukarički je pet minuta kasnije zapretio preko Stefana Kovača, međutim, Milan Borjan je bio na mestu posle udarca glavom i loptu je prosledio u korner.

U 85. minutu sudija Danilo Grujić je pokazao na belu tačku posle prekršaja nad Benom. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai koji je rutinski savladao Petrovića.

Crveno-beli u sledećem kolu dočekuju Mačvu, a Čukarički na svom terenu igra sa Radničkim.