Zvezdin odgovor Partizanu: Trijumf nad desetkovanom Čukom

Srbija - Super liga 12. feb 202219:02 > 19:05 10 komentara
Crvena zvezda
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički kod kuće sa 3:0 u prvom meču drugog dela Superlige Srbije i vratili se na minus pet u odnosu na vodeći Partizan.

Posle slavlja crno-belih nad Radničkim u Nišu (2:0) pritisak je bio na aktuelnom šampionu, koji je pošto-poto morao da juri trijumf pred svojim navijačima u 22. rundi domaćeg prvenstva.

Iako to rezultat ne govori, do njega je morao na izuzetno težak način. Posao mu je bio olakšan od sredine drugog poluvremena kada su gosti ostali sa desetoricom na terenu.

Milan Pavkov je doveo crveno-bele do prednosti u 16. minutu, posle centaršuta Milana Rodića. Samo pet minuta kasnije stameni špic je napustio igru zbog povrede glave, što je poremetilo tim Dejana Stankovića.

Čuka je u nastavku bila u najmanju ruku ravnopravan rival. Lako je mogla do izjednačenja već u 24, ali je prečka bila saveznik Zvezde.

Ekipa Saše Ilića je veliku šansu propustila i na početku drugog dela, da bi se verovatno ključan momenat dogodio u 59. minutu. Zbog prekršaja nad Mirkom Ivanićem, Uroš Drezgić je dobio drugi žuti karton i do kraja se igralo 11 na 10.

Zvezda je to iskoristila vrlo brzo. Već u 76. Ohi Omoijuanfo je debitantski nastup obeležio pogotkom, pre nego što je tri minuta kasnije Aleksandar Dragović postavio konačan rezultat.

Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Proleteru 19. februara. Čuka istog dana čeka Mladost.