Zvezdina „petarda“ u Nišu za ostanak na čelu, šou Kataija

Srbija - Super liga 2. apr 202218:18 > 18:3614 komentara
FK Crvena zvezda
STARSPORT photo Belgrade Serbia

Fudbaleri Crvene zvezde posle 29. kola Superlige Srbije i dalje se nalaze na prvom mestu tabele – izabranici Dejana Stankovića u subotu su na gostovanju u Nišu rezultatom 5:1 (1:1) pobedili Radnički, a heroj pobede Beograđana bio je Aleksandar Katai, strelac tri pogotka.

Posle ovog trijumfa crveno-beli imaju 78 bodova, baš koliko i njihov „večiti rival“ Partizan, ali je Zvezda zbog boljeg skora u međusobnim susretima u prednosti. Bio je ovo osmi trijumf zaredom u nacionalnom prvenstvu za srpskog šampiona, dok je sastav koji vodi Radoslav Batak poražen prvi put posle šest utakmica u Superligi.

Superliga Srbije:

Crveno-beli su poveli u 25. minutu, a strelac je bio Aleksandar Katai – ostao je sam na petercu posle fantastičnog centaršuta Rodića i glavom doneo vođstvo svojoj ekipi. Međutim, domaćin je uspeo da izjednači samo osam minuta kasnije preko Stefana Mitrovića – on je ostao „jedan na jedan“ sa Milanom Borjanom u kontri i rezultat je bio poravnat.

Do kraja poluvremena viđen je trenutak koji je možda i u najvećoj meri odredio dalji tok susreta – u 41. minutu defanzivac domaćih Milan Savić dobija drugi žuti karton u pet minuta i Radnički ostaje sa desetoricom igrača do kraja utakmice.

Zvezda u nastavku uspeva da iskoristi prednost igrača više – Katai postiže svoj drugi gol u 48. minutu posle velike gužve pred golom domaćih i nespretne reakcije odbrane Radničkog. U 61. minutu već je 3:1, Katai je kompletirao het-trik, a bio je to njegov 20. gol u sezoni i sada je drugi strelac lige sa dva pogotka manje od Partizanovog ofanzivca Rikarda Gomeša. Zanimljivo je da je sva tri gola u Nišu Katai postigao glavom.

Do kraja susreta golove za crveno-bele postigli su El Fardu Ben i Nenad Krstičić za veliku pobedu tima iz Ljutice Bogdana.

U narednom kolu Zvezda 10. aprila dočekuje kragujevački Radnički, dok će Nišlije igrati u Lučanima protiv Mladosti istog dana.