Stanojević: Moglo i ubedljivije, brine jedino zglob Rikarda

Fudbal 16. sep 202123:51 > 17. sep 2021 0:10 1 komentar
Aleksandar Stanojevic Foto FK Partizan Miroslav Todorovic ANORTOZIS-FKP-09-2021-
Foto FK Partizan/Miroslav Todorović

Trener Partizana Aleksandar Stanojević nije krio zadovoljstvo posle odlične igre i sigurne pobede od 2:0 na Kipru protiv Anortozisa u prvom meču grupne faze Lige konferencije.

Stvarno smo dobro igrali, moglo je da bude i ubedljivije. Mislim da je bila izuzetna atmosfera, odličan teren, brz, tako da smo mogli da rešimo utakmicu i ranije, ali dobro je, zadovoljan sam rezultatom. Naravno, na strani dobiti Kiprane posle toliko godina… Svaki bod, svaka pobeda je važna. Sledeći meč igramo sa Florom. Videli ste da ih je Gent teško dobio, samo 1:0. Flora ima dobre rezultate poslednjih, a pogotovo ove godine. Tako da je sve u grupi izjednačeno„, rekao je posle meča Aleksandar Stanojević.

Crno-bele sad očekuje derbi sa Crvenom zvezdom i pobeda na Kipru mnogo znači za samopouzdanje, kaže strateg Partizana, ali ima i jednu glavobolju.

Malo nas je zabrinuo Rikardo. Igrao je povređen posle starta u prvom poluvremenu. Imao je problema sa zglobom. Nadam se da će moći da igra, ali ne znam, nisam siguran. Tražio je izmenu još na poluvremenu, stegao je zube i izdržao do 70. minuta. Videćemo kakva će situacija biti kad se ohladi…“

Večiti derbi na programu je u nedelju, a domaćin je Partizan.