Startovala Klausura: Monterej siguran, Žinjak strelac

Fudbal 10. jan. 202110:16
Azael Rodriguez/Getty Images

Tri meča prvog kola meksičke Klausure bila su na programu između subote i nedelje po srednjeevropskom vremenu, a do pobeda su stigli Monterej, Tigres i Klub Amerika.

Monterej je kao gost u Gvadalahari rezultatom 2:0 slavio protiv Atlasa, a dvostruki strelac za pobednika bio je Funjes već u prvom, a potom i u 45+2. minutu iz penala.

U narednom kolu Monterej će dočekati najtrofejniji meksički tim – Klub Ameriku, a upravo je ta ekipa iz prestonice na svom stadionu „Asteka“ bila bolja od Atletiko San Luisa rezultatom 2:1. Domaćina je u 26. minutu u prednost doveo Laines, edelovalo je da će se duel okončati remijem kada je u 79. minutu Ibanjes izjednačio.

Međutim, prve bodove u novoj sezoni Americi je doneo Kordova u 89. minutu na asistenciju Akinja.

UANL Tigres je sa 2:0 slavio protiv Klub Leona, a u vođstvo je došao u 40. minutu sjajnim pogotkom francuskog napadača Andre-Pjera Žinjaka, nekadašnjeg ofanzivca Lorijana, Poa, Tuluza i Marselja. Konačnih 2:0 postavio je Gonsales Espinola u 67. minutu.