Sudamerikana: Urugvajci bez milosti

Fudbal 23. apr 20219:35 > 9:52 0 komentara
Peñarol
Juan I. Roncoroni-Pool/Getty Images

U noći između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu na programu je bilo sedam mečeva prvog kola grupne faze drugog po jačini klupskog takmičenaj u Južnoj Americi – Kopa Sudamerikana. Pobede su zabeležile ekipe Lanusa, Bolivara, Bragantina, Gremija, Libertada iz Asunsiona i Penjarola, dok su paragvajski River Plejt i brazilski Korintijans remizirali bez golova.

Urugvajski Penjarol je u sjajno startovao – u Montevideu je deklasirao peruanski Uankajo rezultatom 5:1 (3:1). Strelci za Urugvajce bili su Alvares, Tores, Kagelmaher, Terans i ponovo Alvares, dok je jedini pogodak za goste postigao Liliu.

Kopa Sudamerikana:

U drugom meču Grupe E u Asunsionu paragvajski River Plejt je bez golova remizirao sa brazilskim velikanom Korintijansom.

Argentinski Lanus je u Marakaju rezultatom 1:0 (0:0) bio bolji od venecuelanske Aragve, a strelac jedinog pogotka bio je Lopes u 89. minutu.

U drugom meču Grupe H brazilski Gremio je kod kuće sa 2:1 (1:0) pobedio kolumbijski La Ekidad golovima Souze i Mirande, dok je strelac za goste bio Duarte. Oba tima završila su meč sa desetoricom igrača – Rodriges je isključen u redovima Gremija dok je u poslednjim trenucima utakmice Duarte dobio crveni karton, svega tri minuta posle postignutog pogotka.

Bolivijski Bolivar je sa 2:1, bio bolji od argentinskog Arsenal Sarandija u Grupi C.

Brazilski Barantino je sa 2:1 slavio protiv Deportes Tolime iz Kolumbije, a Libertad je u Asunsionu savladao čileanski Palestino sa 2:0.