Bazel i dalje suvereno vlada, remizirao sa Jang Bojsima

Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Bazela odigrali su nerešeno 1:1 sa prvim pratiocem u prvenstvu Jang Bojsima u 27. kolu prvenstva, a ceo meč u ekipi gostiju odigrao je srpski internacionalac Miralem Sulejmani. U drugim utakmicama kola Lugano je pobedio Sion sa 4:2, a Lucern Vaduc rezultatom 2:0.

Jang Bojsi su poveli golom Jorika Ravea u 18. minutu posle odbijene lopte, ali je početkom drugog poluvremena rezultat izjednačio norveški napadač Mohamed Eljunusi. Pred kraj meča crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobio je Rože Asal, pa je poslednjih 15 minuta ekipa Jang Bojsa igrala sa igračem manje.

Vaduc je na domaćem terenu poražen od Lucerna sa 2:0 golovima Šenuvlija u prvom minutu i Šurfa u sudijskoj nadoknadi. U 80. minutu Vaduc je ostao bez Morisa Brunera koji je dobio drugi žuti karton.

U ekipi Lucerna čitav meč je na terenu proveo crnogorski defanzivac Stefan Knežević, a kod poraženih igrao je hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović koji je zamenjen u drugom poluvremenu.

Lugano je bio ubedljiv sa 4:2 na domaćem terenu protiv Siona, a najzaslužniji za laku pobedu bio je makedonski internacionalac Egzijan Elioski koji je postigao het-trik. Prvi i treći pogodak došao je posle penala, a drugi gol usledio je posle ekspresne kontre domaćina.

Sion je nakon goleade Elioskog uspeo da smanji na 3:2 golovima Senegalca Muse Konatea i Gvinejca Kevina Konstanta. Ipak, dileme oko pitanja pobednika otklonio Albanac Armando Sadiku veoma lepim volejem početkom drugog poluvremena.

Vaduc je posle novog poraza zakovan za samo dno tabele, dok se Lucern na četvrtom mestu bori za plasman u evropska takmičenja a najbliži pratilac im je Lugano koji zaostaje šest bodova za Lucernom. Sion je treći, i zaostaje devet bodova za Jang Bojsima koji su na drugoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Bazel je neprikosnoven u vrhu sa čak 17 bodova prednosti u odnosu na najbližeg oponenta.

Pogledajte RASPORED i TABELUšvajcarske Super lige.