Het-trik Sorgića u mrežu šampiona, dva gola Sulejmanija

Švajcarska 14. maj. 201717:44 > 18:09
EuroFootball, Getty Images Sport

Fudbaler Tuna Dejan Sorgić postigao je het-trik u remiju svoje ekipe (3:3) protiv šampiona Bazela u 32. kolu prvenstva Švajcarske.

Sorgić, koji je rođen u švajcarskom Cugu, ali ima i srpsko državljanstvo postigao je 15. gol u šampionatu i sada je treći strelac lige iza Giljema Oroa (18) iz Jang Bojsa i Egzijana Alijoskog (16) iz Lugana.

Nekadašnji fudbaler Lucerna, Šafhauzena i Krina je zatresao mrežu Bazela u 17, 64. i 90+3. minutu čime je svojoj ekipi doneo bod. Bazel je izjednačio preko Štefena u 24, a zatim su Elnujusi u 76. i Die u 90. doneli rezultatsku prednost šampionu. Ipak, nekada član mlađih kategorija reprezentacije Srbije je imao poslednju reč na meču.

Grashopers je igrao nerešeno sa Lozanom 1:1 (Dabur 12 – Tores 60), a u timu „Skakavaca“ su igrali Nemanja Antonov i Milan Vilotić, dok je golman Vaso Vasić ostao na klupi.

Poslednji meč dana su igrali Jang Bojs i Lucern (4:1), a briljirao je srpski ofanzivac Miralem Sulejmani sa dva gola. Sulejmani je bio strelac već u prvom minutu za Jang Bojs, izjednačio je Jurić u 8, a onda je bivši fudbaler Partizana, Ajaksa i Benfike postigao još jedan gol u 29. minutu. Asale je u 35. povisio na 2:1, a Frej u 60. minutu za konačnih 4:1.