Sulejmani i Jang Bojs šokirali Bazel

Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Bazel rezultatom 2:0 na otvaranju nove sezone u švajcarskom prvenstvu, a jedan od golova postigao je srpski fudbaler Miralem Sulejmani.

Iako je aktuelni šampion nešto više napadao u Bernu, domaći tim je imao mnogo bolju završnicu. Poveo je preko Jorika Ravea u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Sulejmani 22 minuta kasnije.

Nekadašnji reprezentativac Srbije postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca sa oko 24 metra i golman Bazela Tomas Vaclik nije mogao ništa.

Sulejmani je u igri bio do 84. minuta.

U drugoj utakmici dana, Lozana i Zankt Galen su igrali nerešeno 3:3. Tokom meča je viđen niz preokreta, a svi golovi su postignuti za 60 minuta.

Domaći tim je poveo preko Samjuelea Kampa u sedmom minutu, a potom je Zankt Galen postigao tri gola zaredom. Strelci su bili Roman Bis u 28. minutu, Marko Aratore u 33. i Danijel Aleksić u 52. Međutim, za podelu bodova postarali su se Joel Gajsman i Gonsalo Sarate pogocima u 57. i 62. minutu.

Aleksić je u igri bio do 63. minuta, a pre gola zaradio je i javnu opomenu.