Prvo kolo švajcarskog prvenstva: kiks Grashopersa

Giuseppe Bellini, Getty Images

U subotu je počelo novo prvenstvo Švajcarske u kojem titulu prvaka brani ekipa Bazela, a u nedelju je kompletirano prvo kolo sezone 2017/2018. u kojem Lucern je pobedio Lugano, Sion je savladao Tun, a Cirih je u gostima slavio protiv Grashopersa.

Cirih je na strani došao do pobede od 2:0 protiv Grashopersa, a junak je bio dvostruki strelac Rafael Dvamena. Napadač iz Gane je golove postigao u 23. i 82. minutu. Priliku da dođu do još ubedljivijeg trijumfa gosti iz Ciriha gosti su propustili na početku drugog dela igre kada je Mihael Frej promašio jedanaesterac.

Ekipu Grashopersa je u porazu kao kapiten predvodio nekadašnji igrač Crvene zvezde Milan Vilotić.

Lucern je na svom stadionu slavio sa 1:0 protiv Lugana, a jedini pogodak delo je australijskog internacionalca Tomija Jurića, koji je svom timu tri boda za uspešan početak sezone doneo u 81. minutu na asistenciju veziste Sedrika Itena.

Sion je do prve pobede u novom šampionatu stigao takođe minimalnim rezultatom – pobedili su Tun u gostima sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je senegalski napadač Musa Konate, koji je mrežu zatresao na asistenciju veziste iz Gvineje Kevina Konstanta.

U poraženom timu čitav meč je na terenu proveo srpski vezista Dejan Sorgić.

U subotu su u otvaranju sezone Lozana i Zankt Galen remizirali sa 3:3, a veliko iznenađenje priredili su Jang Bojsi, koji su sa 2:0 bili bolji od aktuelnog prvaka Bazela.

Strelac drugog gola za prošlosezonskog vicešampiona bio je i srpski internacionalac Miralem Sulejmani. Jang Bojsi su tom pobedom najavili veliku borbu za trofej u narednoj sezoni za višestrukim osvajačem titule prvaka.

Pogledajte TABELU i REZULTATE švajcarskog prvenstva.