Vilotić tragičar, Jang Bojs stoprocentno

Sebastien Bozon/EuroFootball/Getty Images

Bilo je zanimljivo u nedeljnim mečevima trećeg kola švajcarskog šampionata. Jang Bojsi nastavljaju da melju, a Grashopers Milana Vilotića ispustio je vođstvo od 2:0 na gostovanju u Lucernu.

Grashopers je u Lucernu poveo golom Ridža Mansija već u sedmom minutu, posle odlične asistencije Milana Vilotića. U 67. minutu Venecuelanac Hefren je duplirao prednost i delovalo je da će ekipa iz Ciriha odneti tri vredna boda. Međutim, domaćin je ipak uspeo da dođe do boda, a tom raspletu je kumovao i kapiten gostiju Milan Vilotić. Prvo je posle udarca Il Gvona Jonga lopta udarila o srpskog defanzivca, promenila smer i našla se u mrežu golmana Lindnera. A potom je u 89. minutu dozvolio Škelčimu Demhasaju da se nađe na drugoj stativi sam kao duh i bez problema pogodi za 2:2. Ovo je Grashopersu tek prvi bod u šampionatu i dele sedmo mesto sa Luganom i Lozanom, a samo Tun nema bod.

Lozana je na svojoj koži osetila kakvom silom raspolažu Jang Bojsi. Ekipa iz Berna je lider šampionata posle tri kola, sa sve tri pobede i gol razlikom 9:0, a Lozanu je častila sa tri pogotka. Strelci su bili Leonardo Bertona dva puta i Gijom Oro iz penala. Za domaćina Miralem Sulejmani odigrao je 77 minuta. Jang Bojsi na čelu tabele imaju dva boda više od Ciriha i tri od Bazela.

U duelu ekipa iz vrha Sent Galen je na svom terenu savladao Sion 2:0 i sada zauzima peto mesto sa četiri boda, dva manje od Siona.